Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 24Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 14.09.2014 r.

24 Niedziela Zwykła – Święto Podwyższenia Krzyża św.

 

 

  1. Jutro przypada wspomnienie liturgiczne MB Bolesnej.

A to oznacza, że Maryja, która dobrze wie co to jest ludzkie cierpienie jest przy ludziach cierpiących. Uczmy się przyzywać pomocy Maryi, zwłaszcza w najtrudniejszych chwilach życia.

  1. Chcemy ze smutkiem oznajmić, że ta znikoma ilość dzieci i młodzieży, która na początek nowego roku szkolnego i katechetycznego przystąpiła do spowiedzi i Komunii św. świadczy o tym, że dzieci nie wiedzą o tym, że bez Bożej pomocy niepodobna szlachetnie i godnie żyć na tym świecie. Nie rozumieją słów tego staropolskiego przysłowia: „Bez Boga, ani do proga”. Pytanie – kto me tego nauczyć i pilnować!??
  2. Parafia i my – jej duszpasterze jesteśmy otwarci i gotowi pomagać tym, którzy chcą włączyć się w jakiekolwiek grupy duszpasterskie – dla dzieci i dorosłych. Dzieci, kandydaci na ministrantów , ministranci, lektorzy i młodzież mają już swoje ustalone godziny spotkań (mogą zawszę włączać się nowi i inni).

Mamy też propozycję dla dorosłych: przy naszej dużej działalności charytatywnej, można trochę czasu poświęcić na pomoc chorym, niepełnosprawnym czy głodnym, włączając się w zespół Caritas, w pomoc w zanoszeniu obiadów do domów starszym z naszej kuchni.

Są też dwa razy w miesiącu – w drugi i czwarty wtorek miesiąca –  spotkania grupy biblijnej w celu poznawania bliższego i głębszego rozumienia Pisma św. Regularnie podajemy terminy i tematy poszczególnych spotkań. Zapraszamy.

  1. Trwają zapisy dla kandydatów do bierzmowania. To przygotowanie zaczyna się w pierwszej klasie gimnazjum, trwa trzy lata, a bierzmowanie jest w klasie trzeciej. Najlepiej, by kandydaci zapisywali się sami osobiście!

Zapisy są do 25 września – wtedy o godz. 18.00 będzie Msza św. na rozpoczęcie i wybranie grupy na spotkania przez cały rok.

  1. W najbliższy wtorek przypada 65 rocznica męczeńskiej śmierci ostatniego Kapelana Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej Ks. Władysława Gurgacza, jezuity. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 we wtorek.
  2. Koło Radia Maryja zaprasza w środę – w rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę – 17 września 1939 r. – do modlitwy za Ojczyznę – na godz. 17.20. W czasie Różańca będziemy odmawiać Litanię narodu polskiego i wzywać wielkich świętych Polaków o i wstawiennictwo za nami.

A po Mszy św. będzie spotkanie w sali Klubu Seniora nt. wydarzeń dnia 17 września 1939 roku,

  1. Tydzień, w który wchodzimy jest Tygodniem Modlitw o Wychowanie Polskich Dzieci i Młodzieży w duchu chrześcijańskim. „Prawda – fundamentem wychowania” to hasło tego Tygodnia, a Patronem św. Stanisław Kostka, Patron Młodzieży. Ogromnej modlitwy potrzebuje dziś młode pokolenie Polaków – polecajmy ich opiece św. Stanisława Kostki i jego wstawiennictwu!
  2. Na koniec módlmy się do św. Michała Archanioła, aby bronił Jezusowy Kościół przed szatanem:   Święty Michale Archaniele…..,

 

Back to top