Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 16.02.2014

6 Niedziela Zwykła

1.  W ubiegłym tygodniu – we wtorek – przeżywaliśmy Światowy Dzień Chorego. To nam uświadomiło, że jest obok nas tylu ludzi dźwigających krzyż choroby i cierpienia. A to nam  przypomniało jak trzeba Bogu dziękować za zdrowie i szanować życie i zdrowie.

Z tej okazji pragniemy podziękować lekarzom, którzy  wielkodusznie i charytatywnie   w naszym gabinecie Caritas przyjmują chorych. Niech dobry Bóg wynagrodzi im  tę posługę swoimi hojnymi  łaskami. Bóg zapłać także za lekarstwa przynoszone dla chorych i  biednych do naszego Caritasu. Są one przekazywane pod nadzorem lekarza tym,  którzy nie mają za co ich wykupić w aptece.

2. W najbliższą  środę na  godz. 17.30 Rodzina Radia Maryja zaprasza na wspólny Różaniec w intencji naszej Ojczyzny. A po Mszy św. na spotkanie w sali Klubu Seniora.

3. W sobotę 22. lutego  w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy Święto Katedry św. Piotra. Będzie to dobra okazja do modlitwy za Papieża Franciszka, ale i do podziękowania Bogu za zbliżającą się Uroczystość Kanonizacji naszego  Ojca św. Jana Pawła II.

4. Zapraszamy do udziału w naszych stałych nabożeństwach: w środę o godz. 18.00 Msza św. i  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i w piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia.

5. Dzieciom i młodzieży powracającym  do szkół po feriach zimowych życzymy Bożej opieki i wzrastania „w łasce u Boga i u ludzi” poprzez gorliwą naukę i  korzystanie z katechizacji.

6. Na zakończenie  Mszy św. pomyślmy i pomódlmy się za katolików niepraktykujących, aby zrozumieli, że „wiara bez uczynków martwa jest”  i by dzięki pomocy Matki Bożej  zmienili swe postępowanie: Pod Twoją obronę ……   

7. Niech nasza miesięczna adoracja, którą teraz odprawimy, przyniesie wiele pokoju i nowej ufności w dobroć i pomoc Boga dla naszych chorych. Kto może, proszę na czas adoracklęknąć przed Chrystusem ukrytym w Chlebie…. 

Back to top