Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 9.03.2014

I Niedziela Wielkiego Postu

1. Wielki Post jest szansą, którą nam daje  Kościół, abyśmy wrócili do wewnętrznej równowagi, która się nieraz w naszym życiu zachwiała.  Tylko od nas samych zależy czy stworzymy ku temu odpowiednią atmosferę, w domu, w pracy czy w swoim sercu!  Powrót do gorliwej modlitwy, do pojednania się z innymi, naprawienia szkód  wyrządzonych, regularność praktyk religijnych – to trud, ale i wielka radość i satysfakcja. A czy to nie jest ważne, że Bóg tego chce – to jest Jego Miłość do nas!

By to wszystko osiągnąć potrzebny jest program pracy nad swym duchem a  przede wszystkim pomoc Boża, o którą  osobiście   zabiegajmy – przychodząc na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale, odprawiając rekolekcje wielkopostne oraz  przez intensywne życie modlitewne.

Chcemy przypomnieć, że największym wsparciem w pracy nad sobą jest przyjmowana często  Komunia  św. Postarajmy się przeżyć Wielki Post w stanie łaski uświęcającej.  Szukajmy mądrości w Piśmie św. w dobrej   książce i prasie katolickiej.

2. Zapraszamy dziś i w inne niedziele Wielkiego Postu na godz. 17.00 na  Gorzkie Żale i na kazanie pasyjne.  Nam dorosłym powinno zależeć na tym, by na tym nabożeństwie nie brakło dzieci i młodzieży.

3.  W  czasie Wielkiego Postu pojawia się w kościołach skarbonka z napisem ”jałmużna postna”, a to w tym  celu, by  ci, którzy pragną złożyć jałmużnę, jako swój akt pokuty za  grzechy, mogli  ją  tam umieścić.  Jezus mówił, że „jałmużna gładzi wiele  grzechów” – ofiary  te  są przeznaczone dla najuboższych.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w naszym kościele w każdy piątek W. Postu o godzinach: 8.30,15.00, 17,00 – dla dzieci i oraz o godz. 18.30. Zapraszamy!

5. We wtorek – kolejne spotkanie na Kręgu Biblijnym o godz. 18.45 w sali Klubu Seniora. Temat przewodni to: „Tajemnica  góry Tabor” – czas W.  Postu to czas przemiany. Wszystkich szukających  prawdy w Piśmie św – zapraszamy!

6. Wszyscy, którzy nie mogli być w kościele w  Środę  Popielcową, a cenią sobie i rozumieją znak popiołu, niech po błogosławieństwie  podejdą do ołtarza.

7. Na koniec pomódlmy się o nawrócenie grzeszników zatwardziałych i  Parafian, którzy utracili swą wiarę:

„O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż, szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego Miłosierdzia”.   Amen.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO!

Back to top