Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 30.03.2014

IV Niedziela Wielkiego Postu 

1. Wśród niedziel Wielkiego Postu dzisiejsza na charakter radosny – różowy  kolor szat liturgicznych  mówi o zbliżających się największych Świętach –  Świętach Zmartwychwstania Chrystusa  czyli  Wielkanocy.

Zapraszamy dziś na godz. 17.00 – na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.

2. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

–  w Pierwszy Czwartek o godz. 17.00 Godzina  Święta – przed wystawionym w Najświętszym Sakramencie adoracja i modlitwa za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

–   w I Piątek Msze św.  ku czci Bożego Serca w takim porządku: o godz. 8.00 Msza św. i Droga Krzyżowa, o godz. 15.00 Msza św. i Droga Krzyżowa, o 17.00 – dla dzieci Msza św. i Droga Krzyżowa i o 18.00 Msza św. i Droga  Krzyżowa dla młodzieży  i dorosłych. Spowiedź rano od 7.30 i po południu od 16.30, Chorym  zaniesiemy Komunię  św. do domów w godz. rannych.

– w I Sobotę – o godz. 7.45 nabożeństwo  ku czci Niepokalanego Serca NMP, o godz. 8.00 Msza św.  dziękczynna za Jana Pawła II, a po niej adoracja wraz z Różańcem Fatimskim. O 9,30 uroczyste błogosławieństwo Najświętszym   Sakramentem.

            3. Od najbliższej niedzieli  REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE w naszej Parafii!!!

Nauki są tak rozłożone, by wszyscy mogli skorzystać – i dzieci, i młodzież i dorośli i Rodzice i chorzy. Programy są przy wyjściu  głównym z kościoła ale i u ministrantów i w zakrystii – trzeba je zabrać do domu i zaplanować te dni.

Dzieci i młodzież szkolna przyjdą na rekolekcje ze szkoły a dorośli według wyznaczonych godzin i terminów. Już dziś prosimy, aby w niedzielę pomóc chorym, staruszkom, niepełnosprawnym przybyć do kościoła na Mszę św. i przyjąć sakrament Namaszczenia  Chorych o godz. 14.30 i wszystkich Rodziców zapraszamy na naukę rekolekcyjną po Mszy św. wieczornej – w niedzielę. Inne terminy nauki są wydrukowane i  wywieszone w gablotach.  Rekolekcje w tym roku głosić będą  Ojcowie Paulini ze Skałki. Zapraszamy!

         3  Od dziś w  kościele i w pasażu jest wystawiony kosz by do niego można złożyć żywność –  dla najbardziej potrzebujących wśród nas.

            4. Po Mszach św. nasz Caritas  rozprowadza przed kościołem  baranki na stół wielkanocny i palmy na Niedzielę Palmową.   Ofiary z tej racji złożone będą przeznaczone na pomoc  ubogim  – jako  nasz dar wielkanocny dla nich.

            5. Jak już informowaliśmy w najbliższy wtorek w godz. od 8.00 do 16.00 będzie bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego ,  elektronicznego i wszelkich urządzeń  domowych jak pralki, lodówki, odkurzacze, kuchenki, żelazka, kable, baterie, radia, telewizory, komputery, stare telefon,  akumulatory, grzejniki  i inne.

Zbiórkę organizuje  Katolicka Organizacja: Pomoc dla Kościoła w potrzebie – która  uzyskane z takiej akcji dochody pomaga prześladowanym naszym braciom w tylu krajach na całej ziemi.  A dla nas jest z tego podwójna korzyść: posprzątać strych ,piwnice i garaż przed  Świętami i przez to pomóc wielu ludziom biednym i cierpiącym.

Przypomnijmy: zbiórka we wtorek od godz. 8.00 do 16.00 w bramie przy wjeździe do kościoła od ul. Bandurskiego.

            5. Polećmy Matce Bożej naszych rekolekcjonistów i wszystkich Parafian aby skorzystali z czasu rekolekcji, które są darem od Boga: Pod Twoją obronę…

Back to top