Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na Uroczystość Chrystusa Króla

Ogłoszenia duszpasterskie – 23.11.2014 r.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 

 

  1. Dziś ostatnia niedziela Roku Liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To Święto jest przypomnieniem wszystkim ludziom na ziemi, że ostatnie słowo w historii świata i w życiu każdego człowieka należeć będzie do Chrystusa Syna Bożego. Ta Prawda powinna dotrzeć także do tych, którzy w Niego nie wierzą lub Go w swoim życiu nie uznają. To Chrystus Król będzie „Sędzią żywych i umarłych”.
  2. Dziś – w kolejną niedzielę listopada zapraszamy do modlitwy różańcowej za zmarłych – o godz. 17.30.
  3. Codziennie o godz. 7.00 odprawiamy Mszę św. gregoriańską za waszych bliskich zmarłych.
  4. Następna niedziela – to I Niedziela Adwentu – wspaniałego, radosnego i pełnego zadumy czasu oczekiwania i przygotowania się do spotkania z Chrystusem w Święta Bożego Narodzenia. Od tego adwentowego, duchowego przygotowania będzie zależało w jaki sposób przeżyjemy Święta!

Trzeba, w czasie Adwentu duchowo się odrodzić i umocnić, aby nie rozminąć się z przychodzącym Jezusem! Trzeba się z Bogiem i z ludźmi pojednać przed Świętami!      Pomyślmy w tym tygodniu: jak zorganizować swój czas i pracę, jak pomóc dzieciom i młodzieży przyjść na Roraty, jak ich przekonać, że trzeba się za młodu nauczyć tego, że wielkie rzeczy wiele kosztują, i że wiara jest takim skarbem. Adwent może być dlatego piękny i radosny, że człowiek przez pokonanie siebie i swych słabości pokazuje, ile w nas drzemie mocy i duchowej siły i … ucieszyć się tym, że Bóg znów do nas przyjdzie!

Roraty będą codziennie w dni powszednie o godz. 6.30 , a w niedziele o godz. 8.00.

  1. W najbliższy wtorek o godz. 18.45 zapraszamy na Krąg Biblijny. Spotkanie z Biblią ukazuje piękno Bożego świata rozszerza horyzonty wiedzy religijnej i pomnaża wiarę i miłość ku Bogu i Ludziom . W tym tygodniu spróbujemy zrozumieć: dlaczego w swym życiu wybieramy Chrystusa Króla a nie Barabasza!?
  2. Spotkanie Parafialnego Zespołu Charytatywnego Caritas będzie w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej – w sali Klubu Seniora.
  3. Z woli Ojca św. Franciszka przyszły rok będzie Rokiem Życia Konsekrowanego i będzie przeżywany pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo i nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”. Na uroczyste rozpoczęcie w naszej diecezji zaprasza Ks. Kardynał do Łagiewnik, w przyszłą niedzielę na godz. 12.30.
  4. A teraz w duchu wdzięczności Bogu za wszelkie Jego dary i łaski wraz z Maryją prośmy byśmy żadnego z nich nie zmarnowali: Pod Twoją …….
Back to top