Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Zakończenie kolędy

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską, czyli kolędę Roku Pańskiego 2014. Odwiedziliśmy  te domy i tych Parafian,  którzy  wyrazili  chęć przyjęcia  kapłana z błogosławieństwem i modlitwą.

Taki jest obraz  Parafii widziany oczami nas, duszpasterzy: wiernych jest ok. 5 tysięcy (dwadzieścia lat temu było ok. 10 tys.). Wielu parafian odeszło – jedni do wieczności, inni w inne części miasta lub poza. Pozostali to studenci wynajmujący mieszkania lub anonimowi ludzie, którzy nie chcą spotkania z księdzem, nie mają wspólnoty z Kościołem Katolickim lub też ukrywają swoje – niegodne chrześcijanina – życie. Przyjęło nas ok. 40% mieszkańców Osiedla Oficerskiego. Za te spotkania serdecznie dziękujemy. Spotkaliśmy się z życzliwością, zrozumieniem i prawdziwą wiarą rosnącą w dobrych rodzinach. Ufamy, że nasze błogosławieństwo i wspólna modlitwa wzmocni  was w nowym roku.

Bóg zapłać także za ofiary składane z okazji kolędy: część ich przeznaczamy na bieżące  potrzeby Parafii. Część  na potrzeby Księży emerytów, Księży chorych, także na ratowanie życia  nienarodzonych dzieci SOS oraz na potrzeby misji i misjonarzy. Pozostałą część na osobiste potrzeby nas – waszych duszpasterzy.

Za wszystkie rodziny, z którymi spotkaliśmy się w czasie kolędy odprawimy Nowennę czyli 9 mszy św. w środy o 18.00 i w piątki o 15.00. Bóg zapłać!

Ks. Proboszcz

Back to top