Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

14Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 05.07.2015 r.

14 Niedziela Zwykła

1 . W miesiącu lipcu Kościół czci Przenajświętszą Krew Chrystusa przelaną na krzyżu za każdego człowieka.  Odmówienie litanii do Krwi Chrystusa, jest aktem podziękowania Bogu za Jego przyjaźń i miłość.

 

  1. W najbliższym tygodniu w Liturgii Kościoła:

— jutro: wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,

— w środę: św. Jana z Dukli, kapłana,

— w sobotę: św. Benedykta, opata, Patrona Europy,

 

  1. Zapraszamy w te wakacyjne dni na Msze św. odprawiane w kościele codziennie o godz. 8.00 i 18.00. A szczególnie w środy na godz. 18.00 na Mszę św. i Nowennę ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Intencje tej Mszy św. trzeba dokładnie zapisać u Księży, a osobiste prośby czy podziękowania można włożyć do skarbonki przy kaplicy Matki Bożej.

 

  1. W każdy piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia , w czasie, której odprawiamy Mszę św. i odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Sam Jezus ośmielił nas, byśmy najtrudniejsze sprawy życiowe przynosili Jemu w tej Godzinie Łaski.

 

  1. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. głosić będą       Słowo Boże OO. Oblaci czyli misjonarze NMP Niepokalanej. Po Mszy św. będzie można nabyć kalendarz misyjny na przyszły rok i w ten sposób wspomóc wielkie dzieło misyjne prowadzone przez OO. Oblatów.

 

  1. Dzisiejsza nasza gazetka „Na Skale” jest wakacyjnym numerem na miesiąc lipiec. Są w niej wskazane piękne miejsca, które warto zwiedzić i zobaczyć w wakacje.

 

  1. Z racji I Niedzieli miesiąca odprawimy teraz adorację       Najświętszego Sakramentu, która wzmocni nasze siły duchowe. Po adoracji będzie uroczyste błogosławieństwo ……

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to top