Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Boże Narodzenie

Ogłoszenia duszpasterskie – 25.12.2015 r.

BOŻE NARODZENIE

 

            Dziś, gdy w wielu sercach Boże Narodzenie dokonało cudu zjednoczenia człowieka z Bogiem i Boga z człowiekiem przyjmijcie od nas , waszych duszpasterzy, serdeczne życzenia:

Niech Ten przychodzący na świat Syn Boga Jedyny, przyniesie każdemu łaskę odkrycia na nowo piękna i wielkości jego życia, tego wielkiego i niepowtarzalnego daru Boga, dzięki któremu „ poruszamy się i jesteśmy” Uczmy się przy żłóbku Jezusa zachwytu nad pięknem i wartością ludzkiego życia, każdego życia, które Bóg miłuje i daje ku naszemu uszczęśliwieniu. Życie wypełnione miłością, dobrem, prawdą i pokojem to jedyny grunt, na którym można zbudować trwałe i jedyne ludzkie szczęście. Niech te Święta wydobędą z waszych serc wdzięczność dla Stwórcy i chęć życia zjednoczonego z Nim i gotowego świadczyć ludziom miłosierdzie. Do tego życzymy: zdrowia, radości i wszelkich łask od dobrego i Miłosiernego Boga. Szczęść Boże!

A teraz jeszcze kilka ogłoszeń:

1.Dziś Msze św. w porządku niedzielnym – przyjęta dziś z wiarą Komunia św. jest prawdziwym Bożym Narodzeniem w nas, niech ta radość przebywania w nas Boga promieniuje   na innych. Pozwólmy Mu iść z nami jak najdłużej.

  1. Jutro drugi dzień Świąt – Uroczystość Świętego Szczepana – Pierwszego męczennika, który życie oddał za Chrystusa i Jego naukę. Jak co roku w tym dniu zwracamy się z pomocą materialną ku Uniwersytetowi Papieskiemu Jana Pawła II, który tu w Krakowie kształci katolicką młodzież.
  2. Składamy serdeczne Bóg zapłać i podziękowania tym, którzy w tym roku przygotowali w kościele szopkę, choinki i którzy w ciągu roku troszczą się o piękny wystrój kościoła i piękno naszej świątyni.
  3. W imieniu obdarowanych przez was przed Świętami jakąkolwiek pomocą składamy serdeczne podziękowanie. Paczki dotarły tam, gdzie potrzeba było wraz z życzeniami i zapewnieniem o modlitwie. Pamiętajmy, zwłaszcza w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, o słowach Jezusa: „Miłosierni, miłosierdzia dostąpią”.
  4. Z wizytą duszpasterską czyli kolędą odwiedzimy wasze domy dopiero po Nowym Roku, gdy wszyscy już powrócą do domów po Świętach. W gablotach są już rozpisane terminy całej kolędy, są też na naszej stronie internetowej.
  5. A na wolne chwile świątecznych dni polecamy do czytania prasę katolicką, którą można nabyć u ministrantów, lub w zakrystii.

 

                 Uroczyste błogosławieństwo …….

 

 

Back to top