Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

IINdzW.Postu

Ogłoszenia duszpasterskie – 1, 03, 2015 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

 

 

  1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Chrystus zaprosił nas na Górę Tabor, na górę przemienienia – do ołtarza – „Na Skale”. A to po to, byśmy Go Przemienionego zobaczyli, uwierzyli Mu i posłuchali co nam ma do powiedzenia. On dziś chce nas przygotować na trudne , może bolesne chwile, które w naszym życiu przyjdą – byśmy wtedy umieli u Niego szukać schronienia i siły. Taki jest nasz Zbawiciel, a Bóg mówi jasno i wyraźnie: ”Jego słuchajcie!”.  
  2. Zapraszamy dziś na godz. 17.00 – na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. By coraz lepiej poznawać Jezusa i rozumieć swoje życie i Boże w nim zamiary – trzeba rozmyślać, trzeba medytować, trzeba słuchać Słowa Bożego. Po to także są Gorzkie Żale. Zapraszamy.

W każdy piątek Wielkiego Postu odprawiamy wspólnie Drogę Krzyżową: po Mszy św. o godz. 8.00, o 15.00 – w czasie Godziny Miłosierdzia, o 17.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci i po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 – dla młodzieży i dorosłych. Udział w tym nabożeństwie to jeden ze sposobów umocnienia się duchowego do nowego życia. Zapraszamy!

  1. W najbliższą środę 4 marca Święto św. Kazimierza, królewicza – Patrona naszej Archidiecezji krakowskiej.

W sąsiedniej Parafii św. Kazimierza – odpust. Suma odpustowa o godz. 18.00.

  1. Mamy też zaproszenie dla wszystkich na spotkanie z misjonarzem Ks. Zenonem Zgudziakiem, salwatorianinem. Spotkanie będzie miało miejsce w najbliższy czwartek, w sali Klubu Seniora o godz. 15.00. Ks. Zenon pracował długie lata na misjach w Afryce, opowie o pracy misyjnej na tym kontynencie. Zapraszamy chętnych.

 

  1. Przesyłamy serdeczne „Bóg zapłać” z Sanktuarium Jana Pawła II z Łagiewnik, za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na budowę tego Sanktuarium. Jest nadzieja, że zostanie ono konsekrowane przez Papież Franciszka , w czasie ŚDM.
  2. Natomiast dzisiejszymi ofiarami chcemy wesprzeć pracę misyjną polskich misjonarzy w różnych zakątkach świata. Bóg zapłać!

     7 Polecamy do czytania naszą gazetkę „Na Skale” – znajdziecie tam wiele informacji z życia naszej wspólnoty,   pięknych rozważań i medytacji, są wielkopostne kazania o warunkach dobrej spowiedzi, głoszone co niedzielę w naszym kościele, intencje Mszy św., które tu odprawiamy i wiele innych. Zauważcie, że gazetka ma nową szatę graficzną.

     Modlitwa do św. Michała Archanioła: „ Święty Michale ……”

        

 

 

 

 

 

        

 

 

 

Back to top