Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia 3Króli

Ogłoszenia duszpasterskie – 6.01.2015 r.

Uroczystość Objawienia Pańskiego

 

  1. Dziś Święto Trzech Króli, czyli Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Trzej Mędrcy ze Wschodu jako przedstawiciele świata pogańskiego przychodzą do Chrystusa , na kolanach złożyć Mu hołd jako Zbawicielowi świata i człowieka. A my dziś żyjemy w takim świecie, gdzie współcześni poganie już nie na kolanach, ale w imię pseudonauki i sfałszowanej totalnie prawdy, całkiem świadomie chcą zniszczyć Jego Królestwo! My wiemy jedno, „że bramy piekielne go nie zwyciężą” Dlatego nie przestajemy ratować ich naszymi modlitwami i przykładem życia.

Na każdej Mszy św. poświęcimy kadzidło i kredę:

Kredą poświęconą na drzwiach swoich domów wypisujemy pierwsze litery imion trzech mędrców i rok obecny – to znak przyjęcia Chrystusa jako Bożego Przewodnika na ten nowy rok.

A woń kadzidła roznosząca się po mieszkaniu ( a czasem po całym bloku czy domu) – niech przypomina o obowiązku codziennej rozmowy człowieka z Bogiem czyli modlitwy.

  1. Dzisiejsze Święto jest dniem naszej modlitewnej troski i pamięci o misjach i misjonarzach tam pracujących. Niech takich intencji nie braknie dziś w naszych modlitwach. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę – prześlemy je naszym polskim misjonarzom.
  2. Od jutra rozpoczynamy kolędę czyli wizytę duszpasterską. Najpierw odwiedzimy rodziny mieszkające przy ulicach: Rakowickiej, Idzikowskiego, Skorupki, Jaworskiego, Na Wiankach, Domki, Chrobrego, Łukaszewicza, Dukatów, Kąt, Otwinowskiego, Cieplińskiego, Grochowską, Olszańską i część ul. Kasprowicza.

Kolęda to odwiedziny duszpasterskie, z modlitwą , poświęceniem mieszkania i kapłańskim błogosławieństwem. Nasi lektorzy czy ministranci informują wcześniej o przybyciu Księdza. Bardzo prosimy o przygotowanie mieszkania na takie spotkanie – chcielibyśmy – jeśli to możliwe – spotkać się ze wszystkimi członkami rodziny. Jeśli mieszkają u nas nowi wierni czy rodziny, które chcą skorzystać z błogosławieństwa Boga, prosimy zgłosić ministrantom zapowiadającym kolędę, lub Księżom w kancelarii czy zakrystii.

  1. Na koniec: prośmy Maryję, aby pomogła nam nieustępliwie i wytrwale – jak Trzej Królowie – szukać Boga i Jego dróg: Pod Twoją obronę …….

 

Back to top