Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 12Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 21.06.2015 r.

12 Niedziela Zwykła

 

  1. 1. Najbliższy tydzień to zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dzieci i młodzieży. Najpierw uczniowie powinni Bogu podziękować za szczęśliwie przeżyty rok szkolny, za tyle łask i bogactwo wiedzy, za zdrowie i wszelką pomyślność. Jak to uczynić?

Zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty w najbliższy   czwartek – od godz. 17.00 do 19.00 – po to by na Mszy św. na zakończenie roku przyjąć w duchu dziękczynienia Komunię św.

Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, będą:

– w piątek 26 czerwca o godz. 8.00 – dla młodzieży 24 LO, dla Liceum

                             Sportowego i dla Gimnazjum nr 5 i 8.

– w piątek o godz. 9.00 – dla dzieci z klas od I – III SP nr 75,

– w piątek o godz. 10.30 – Msza św. dla dzieci z klas od IV – VI szk. podstaw. 75 ( po tej Mszy św. dzieci z klas Vi otrzymają indeksy do nauki religii w gimnazjum i szkole średniej).

            Zwracamy się do rodziców z usilną prośbą, aby taki sposób dziękowania Bogu i ludziom wpajali swoim dzieciom i młodzieży. Dopilnujcie tego!!!

My kapłani, zrobimy wszystko, aby przychodzącym dzieciom i młodzieży pomóc w takim przeżyciu zakończenia roku szkolnego.

  1. W najbliższą środę w Liturgii Kościoła Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – „największego, narodzonego z niewiasty”- jak mówił o nim sam Jezus. Wszystkim noszącym to imię, składamy serdeczne życzenia imieninowe i dołączamy modlitwę, do której zapraszamy w tym dniu – o godz. 8.00 rano i o 18.00.

A w piątek wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana – Założyciela Sióstr św. Józefa – Józefitek.

Ponieważ w tym roku przypada 10 rocznica Jego kanonizacji, z tej okazji nasze Siostry Józefitki zaprosiły do naszego kościoła Telewizję TRWAM i Radio Maryja – by wspólnie z nami, słuchaczami i telewidzami dziękować Bogu za tego Wielkiego Apostoła Miłosierdzia.

Ta uroczystość będzie w naszym kościele 29 czerwca – w przyszły poniedziałek. Początek o godz. 17.30. Juz dziś zapraszamy wszystkich do modlitwy i wspólnego przeżywania radości.

  1. Prawdziwego wypoczynku duszy i ciała życzymy wszystkim Parafianom na rozpoczynający się okres wakacji i urlopów. Niech spotkanie z piękną przyrodą, z cudami życia, które nas otaczają, z innymi ludźmi, z architekturą i sztuką ubogaci każdego z was i zbliży do Pana Boga. Przypomnijmy: gdziekolwiek będziemy w czasie wakacji – Bóg nikogo nie zwalnia z zachowania Jego Przykazań, z niedzielnej Mszy św., modlitwy codziennej, czynów miłosierdzia i z bycia na co dzień uczniem Chrystusa. Nie ma wakacji od zasad Ewangelii i chrześcijańskiego życia.
  2. Zachęcamy do wyjazdu na pielgrzymkę na Jasną Górę do Częstochowy w dniu 12 lipca. Dokładne informacje są na plakatach w gablotach.
  3. Z okazji Dnia Ojca – (we wtorek – 23 czerwca) wyrażamy szacunek i uznanie dla godności ich ojcostwa i zaufania jakie Bóg im okazał i życzymy, aby odważnie szli ze swoimi dziećmi do Domu Ojca. Szczęść Boże!
  4. Na zakończenie: poprośmy Maryję o dobrą spowiedź dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego Pod Twoją obronę ….
Back to top