Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 15Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 12.07.2015 r.

15 Niedziela Zwykła

 

 

W dzisiejszą niedzielę gościmy w Parafii Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy głoszą kazania i po Mszach św. rozprowadzają kalendarze misyjne na rok 2015. Ofiary złożone przy okazji ich nabycia przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów. Bóg zapłać!

 

  1. Trwają wakacje – chcemy zachęcić do uczestnictwa w Mszach św. w dni powszednie.  Wakacje to świetna okazja, aby uporządkować swe wewnętrzne sprawy z Bogiem i z ludźmi, by nabrać Bożej mocy, odnawiającej nadziei i Bożego pokoju, który płynie z przyjmowania sakramentów świętych. Wiele spraw i rzeczy w naszym życiu może poczekać, ale nie pozwólmy, by nasza przyjaźń z Bogiem słabła.

Msze św. są codziennie w kościele o godz. 8.00 i 18.00. W środy – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 i Msza św. w Godzinie Miłosierdzia – w piątki o 15.00.

  1. Wczoraj wieczorem z naszej Parafii wyjechała do Kołobrzegu grupa ok. 40 dzieci wraz z wychowawcami, Księdzem i Siostrą na wypoczynek letni. Tam się uczą wypoczywania po chrześcijańsku, modlitwy i podstawowych obowiązków, które będą im przydatne w dorosłym życiu. Dziękujemy Urzędowi Miasta Krakowa za dofinansowanie tego wypoczynku. Bóg zapłać.
  2. W tym tygodniu w Kalendarzu liturgicznym pojawiają się wspomnienia liturgiczne:

— jutro: św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

— w środę : św. Bonawentury, biskupa i dr Kościoła,

— w czwartek: wspomnienie NMP z Góry Karmel czyli MB

   Szkaplerznej

— w sobotę : św. Szymona z Lipnicy, kapłana.

  1. Prosimy, zwróćcie uwagę na różne ogłoszenia w naszych gablotkach przykościelnych, może tam znajdziecie dla siebie, czy bliskich interesujące informacje.
  2. Po Mszy św. u ministrantów przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest prasa katolicka . To dobry, duchowy relaks na wakacje.
  3. A teraz módlmy się do św. Michała Archanioła, aby nas strzegł od zła i szatana: Święty Michałe Archaniele ………

 

 

Back to top