Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 23 Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 6.09.2015 r.

23 Niedziela Zwykła

  1. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny, a z nim wielka praca duszpasterska z dziećmi i młodzieżą przy Parafii. Rodzice, dziadkowie i babcie wspomóżcie wasze dzieci i wnuki aby oprócz niezliczonych propozycji zajęć pozalekcyjnych, znalazły czas na włączenie się w spotkania grup przy kościele.  

Dziecko będące blisko Kościoła, blisko Jezusowego ołtarza niczego złego się nie nauczy, a wam zagonionym codziennością będzie wielką pomocą. Dzieci i młodzież mają wiele dobrej woli, potrzebują tylko wsparcia i ciągłego przypominania ze strony najbliższych.

A oto grupy, do których mogą włączyć się dzieci i młodzież:

            **** schola dzieci – na pierwsze spotkanie zapraszamy we wtorek o godz. 17.00 s – zapraszamy też nowe kandydatki.

**** Młodzieżowy Zespół muzyczny – spotkania i próby – w soboty po Mszy św. wieczornej.

            **** wszystkich chłopców, którzy chcą być w tym roku kandydatami na ministrantów – zapraszamy na spotkanie: w najbliższy poniedziałek   o godz. 17.00 ( nie tylko chłopców z klas trzecich ale i   starszych) .  

            **** zbiórka ministrantów będzie:   w najbliższy poniedziałek o godz. 17.00, a dla lektorów także w poniedziałek o godz. 18.30. Godziny i dzień zostanie dostosowany do zajęć ministrantów i lektorów.

            **** dzieci piewszokomunijne z klas trzecich – poświęcenie podręczników i przyborów szkolnych będzie w czwartek na Mszy św. o godz. 18.00.

  1. Do sakramentu bierzmowania przygotowujemy młodzież mieszkającą na terenie naszej Parafii a uczęszczającą do Gimnazjum także poza Parafią. Niezależnie od tego, gdzie młodzież uczęszcza do szkoły do bierzmowania przygotowuje się i przyjmuje ten sakrament w swojej Parafii. Zasada postawiona przez Ks. Kardynała brzmi: ”katechizacja w szkole, sakramenty w Parafii”. Młodzież zapisuje się osobiście w   kancelarii parafialnej, prosząc Księdza o poprowadzenie i pomoc w przygotowaniu. Kandydaci wybierają sobie odpowiednią grupę i regularnie przychodzą na spotkania:

Klasy I-sze i II – gie – co dwa tygodnie, a klasy trzecie – co tydzień!! Zapisy trwają  – w kancelarii lub w zakrystii, do zapisu konieczny jest indeks z katechizacji i poświadczenie ukończenia poprzedniego roku przygotowania !!

A Msza św. na rozpoczęcie przygotowania zapowiemy w następną niedzielę. Ci, którzy dziś to słyszą niech przekażą to swoim kolegom i koleżankom, którzy są dzisiaj na Mszy św. w innym kościele!

  1. Przypomnijmy, że Msze św. niedzielne dla młodzieży szkół średnich i gimnazjum w naszej Parafii są o godz. 9.30, natomiast wszystkie dzieci zapraszamy na ich Mszę św. o godz. 11.00, prosimy, aby dzieci przychodziły 5 min. Wcześnie wraz z rodzicami
  2. W tym tygodniu w Liturgii: we wtorek– Święto Narodzenia NMP czyli MB Siewnej, w środę wspomn. błog. Anieli Salawy, w sobotę Najświętszego Imienia Maryi.
  3. W przyszłą niedzielę 13 września będzie Pielgrzymka Rodzin do MB Kalwaryjskiej. Ponieważ do autokaru zapisała się tylko jedna osoba – odwołujemy wspólny wyjazd. Natomiast serdecznie zachęcamy do indywidualnego udziału w tej pielgrzymce. To wielkie przeżycie religijne, zabierzcie dzieci z sobą, aby w ich sercach zapisała się ta atmosfera modlitwy i skupienia i wiary.
  4. Dziś witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej nowego Duszpasterza Ks. Tomasza Karpetę, będzie Katechetą w 24 Liceum. Ks. Tomasz pochodzi z diecezji bielsko-żywieckiej i będzie też studiował prawo kanoniczne na UP JPII. Życzymy Księdzu, aby przez pracę z nami odnalazł nowe wyzwania, które mu przygotował sam Bóg. Szczęść Boże!

MODLITWA W INTENCJI RODZIN: Pod Twoją obronę ….

 

 

 

 

 

Back to top