Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 26 Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 27.09.2015 r.

26 Niedziela Zwykła

 

1.We wtorek – wszystkie nasze modlitwy kierujemy ku Bogu przez wstawiennictwo Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Solenizantom noszącym te imiona składamy serdeczne życzenia imieninowe.

  1. 2. W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik – „ miesiąc Różańca św.” , w którym codziennie nabożeństwami różańcowymi o godz. 17.30, będziemy okazywać swoją Miłość do Matki Bożej!  Nie trzeba nikomu przypominać, że modlitwa różańcowa to ulubiona i polecana przez Maryję forma kontaktu z Bogiem. W czasie odmawiania różańca medytujemy i rozważamy najważniejsze tajemnice życia Jezusa i Jego Matki. – zatem ubogaca nas ona duchowo i intelektualnie. Jeśli my – dorośli nauczymy młode pokolenie Polaków odmawiać Różaniec i pokochać go, możemy być spokojni o ich przyszłość.

Zróbmy wszystko, by nie brakło na nabożeństwach różańcowych dzieci, młodzieży, rodziców i ludzi samotnych. Noście szczególnie w tym miesiącu Różaniec przy sobie, odmawiajcie go w podróży, w domach, rodzinach, módlcie się za tych, którzy się przestali modlić. Za wspólne odmówienie Różańca można uzyskać odpust zupełny za siebie lub zmarłych – a warunki uzyskania odpustu są wszystkim znane.

  1. Oto święci, którzy z nami będą się modlić w Liturgii, w tym tygodniu:

#   – w poniedziałek św. Wacław, męczennik,

#   – we środę – św. Hieronim, kapłan i dr Kościoła,

  • – w czwartek  – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, dr Kościoła,
  • – w piątek – Święci Aniołowie nasi Stróżowie,
  1. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek Miesiąca – zapraszamy do wielkiej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa w czwartek w czasie Godziny Świętej o 17.00. Wiemy jak bardzo jest im potrzebna siła, PŁYNĄCA Z MODLITWY WIERNYCH!
  1. Najbliższy piątek- to Pierwszy Piątek miesiąca – Msze św. ku czci Bożego Serca będą o godz. 8.00, o 15.00 – w czasie Godziny Miłosierdzia, o 17.00 dla dzieci    i o 18.00 – na tę Mszę św. zapraszamy Kręgi Rodzin i kandydatów do bierzmowania. Kandydaci mają idealną okazję, by odprawić 9 pierwszych   piątków miesiąca. Rozkład spotkań dla kandydatów do bierzmowania jest wywieszony w gablocie przykościelnej i na stronie internetowej. Może są jeszcze nie zapisani do bierzmowania –       zróbcie to! To ostatnie nasze wołanie!
  • spowiedź pierwszopiątkowa będzie rano od 7.30 i po południu od godz. 16.30-19.00.

   Do chorych przyjdziemy z posługą sakramentalną: Ks. Prob. w I Piątek w godz dopołudniowych, a Ks. Robert i Ks. Tomasz – w sobotę.

– najbliższa sobota to I-sza Sobota miesiąca. Na nabożeństwo I Soboty zapraszamy o godz. 7.45, potem o 8.00 Msza św. „ o opiekę nad nami św. Jana Pawła II” a od godz. 8.30 do 9.30 wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i adoracja wraz z Różańcem do godz. 9.30 i o tej godz. uroczyste błogosławieństwo dla uczestników nabożeństwa przebłagalnego.

  1. W najbliższy czwartek, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie   naszego Parafialnego Zespołu „Caritas” w sali Klubu Seniora. Czekamy na obecność wszystkich członków i nowych Parafian, którzy chcieliby jeszcze zrobić coś dobrego, okazać innym miłosierdzie. Spotkanie – w czwartek po Mszy św.
  2. Dla studentów, którzy w czwartek rozpoczynają rok akademicki mamy także propozycję duszpasterską. Chcemy dać wam możliwość spotkań w gronie ludzi myślących i wierzących tak samo jak wy, w celu pogłębienia swojej wiary i wiedzy o Chrystusie. W niedzielę zaproponujemy wam termin spotkań. Zapraszamy.

           

 

Back to top