Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 29 Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 18.10.2015 r.

                                                   29 Niedziela Zwykła

 

  1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy św. Łukasza, Ewangelistę, który jest Patronem Służby Zdrowia – polecamy dziś w modlitwie Bogu wszystkich lekarzy, pielęgniarki i wszystkich pracujących w służbie zdrowia.
  2. Jutro wspominam i prosimy o wsparcie przed Bogiem błog Jerzego Popiełuszkę, kapłana- kapelana Solidarności, zamordowanego przez służbę bezpieczeństwa PRL. Stracił życie za to, że chciał uniknąć przelewu krwi i za to, że wzywał ludzi, jak Pan Jezus, : „aby zło dobrem zwyciężać”. Dziś w naszej Gazecie Na Skale – możecie przeczytać o cudzie, który zdarzył się za pośrednictwem Ks. Jerzego. Cud potrzebny jest do jego kanonizacji.
  3. Nasze Miasto Kraków ma kilku głównych Patronów. Jednym z nich jest czczony w Liturgii 20 października – św. Jan Kanty, kapłan, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, wielki przyjaciel młodzieży akademickiej. Polecamy jego orędownictwu przed Bogiem studentów uczelni krakowskich i ich profesorów.
  4. A w czwartek radosne wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II- naszego umiłowanego Papieża. Zróbmy w tym dniu coś pięknego i dobrego, coś co nas ubogaci duchowo, a co było tak ważne w jego życiu. W czwartek    Msze św. będą u nas o godz. 8.00 i 18.00, a Różaniec o 17.30 – jak w inne dni.

W gazetce Na Skale poznacie obietnice MB za odmawianie Różańca.

  1. Dzisiejsza niedziela jest tzw. Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny, czyli wielką modlitwę Kościoła i pomoc materialną dla misji i misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata. Misjonarze – w naszym imieniu głoszą światu Ewangelię – więc im pomóżmy! Ofiary złożone dziś na tacę prześlemy polskim misjonarzom. Bóg zapłać!
  2. Dziś  o godz. 14.00 będzie dodatkowa Msza św. dla dzieci przedszkolnych ich rodziców. Zapraszamy!
  3. Studentów, mieszkających na terenie naszej Parafii zapraszamy na spotkania pogłębiające wiarę i wiedzę – w ramach Duszpasterstwa Akademickiego .                 Zaproszenie to kierujemy do studentów – naszych Parafian, jak i do tych, którzy czasowo zamieszkują na terenie Parafii. Przychodźcie na spotkania, (były już dwa) nabierzecie tam wiele mądrości i odwagi, by się nie dać zagarnąć złu, które także w środowisku akademickim ma swoich popleczników. Na spotkaniach akademickich spotkacie wartościowych ludzi, którzy podobnie myślą i mądrze żyją. Zapraszamy!

 

  1. Listopad   to miesiąc zmarłych, którzy czekają na naszą modlitewną pomoc.

Najlepszą pomocą okazaną zmarłym jest Msza św. odprawiona za nich – dlatego przez cały miesiąc listopad odprawiamy zbiorową „gregoriankę” o godz. 7.00 i w Dzień Zaduszny o godz. 18.00. Można także podać imiona zmarłych na wypominki roczne lub jednorazowe. Imiona zmarłych można podawać codziennie w kancelarii i w zakrystii a dziś także po Mszach św. w kancelarii.

  1. Zapraszamy do przychodzenia do Klubu Seniora wszystkich emerytów, żyjących samotnie, potrzebujących kontaktów z drugim człowiekiem. Po to jest ten Klub, by nikt w naszej Parafii nie czuł się samotny i opuszczony: tu można porozmawiać oglądnąć wspólnie dobry film, tu można znaleźć „bratnią duszę” i kogoś kto ma czas by nas wysłuchać. Tu także można się wspólnie pomodlić i pośpiewać. Klubem opiekuje się S. Rachela , nasza Zakrystianka, u niej szukajcie bliższych informacji. Klub czynny codziennie od godz. 14.00.
  2. Prośmy MB o łaskę rodzicielstwa dla małżeństw oczekujących dziecka: Pod Twoją ……

 

Back to top