Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 31Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 8.11.2015 r.

31 Niedziela Zwykła – 15 Rocznica Konsekracji Kościoła

 

  1. Dokładnie 15 lat temu – w dniu 5 listopada w Roku Jubileuszowym 2000 tysięcznym, została konsekrowana nasza, parafialna Świątynia. Uczynił to nasz ówczesny Biskup – Ks. Kard. Franciszek Macharski.

Konsekracja jest to Boża pieczęć, położona na budowli postawionej ogromnym wysiłkiem wielu ludzi dobrej woli, a która potwierdza na zawsze i wobec wszystkich, że jest to miejsce święte. Że jest to miejsce, które Pan Bóg szczególnie wybrał jako miejsce spotkania, przebaczenia, jako miejsce, gdzie , w którym niebo spotyka się z ziemią.

Dziś w czasie adoracji – na zakończenie Mszy św. podziękujemy Bogu za ten Boży dom i za ludzi, którzy go , swoją pracą i ofiarami zbudowali.

Pamiętajmy także, że ta świątynia jest naszym rodzinnym domem, domem naszej Rodziny Parafialnej – korzystajmy z jego ciszy i przestrzeni sakralnej i dbajmy o niego.

  1. Miesiąc listopad, to czas wielkiej modlitwy i modlitewnej pomocy naszym bliskim zmarłym. Tu we wspólnocie Parafii dajemy im najlepsze dowody pamięci i przyjaźni:

codziennie o godz. 7.00 odprawiamy Mszę św. gregoriańskie,

— w każdą niedzielę , przez cały rok wspominamy i włączamy w modlitwę całą Parafię w wypominki roczne – kwadrans przed Mszą św. o godz. 8.00, 9.30 i 18.00,

— w każdą niedzielę listopada włączamy w różaniec dusze z waszych wypominek jednorazowych. a w listopadzie w każdą niedzielę o godz. 17.30 odmawiamy Różaniec za zmarłych z wypominków jednorazowych.

Uczyńcie wszystko, aby to nie była tylko modlitwa Księży ale nasza wspólna!

  1. Studentom przypominamy, że w Parafii są spotkania dla nich w ramach Duszpasterstwa Akademickiego. Kontaktujcie się z Ks. Pawłem.
  2. Zapraszamy na Krąg Biblijny – we wtorek o godz. 18.45 w sali Klubu Seniora – wspólnie poszukamy w Biblii odpowiedzi na pytanie Jezusa: Kim Ja jestem dla ciebie? Przyjdźcie i korzystajcie!
  3. W najbliższą środę – 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości – zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 będzie dodatkowa Msza św. dla najmłodszych dzieci i dla ich rodziców.
  5. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach będzie można złożyć ofiarę na tacę na potrzeby związane z organizacją Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Juz dziś składamy serdeczne Bóg zapłać za waszą hojność.
  6. Bóg zapłać za wasze ofiary złożone dziś dla prześladowanych chrześcijan w Syrii. Prześlemy je przez nasz Caritas.
  7. We czwartek = po mSzy św. wieczornej spotkanie naszego Zespołu CARITAS – w sali Klubu Seniora.

                                                       ADORACJA ….

 

Back to top