Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 25.01.2015

Ogłoszenia duszpasterskie – 25.01.2015 r.

3 Niedziela Zwykła

 

  1. Choć kończy się Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan, nigdy nie zapominajmy o tym, jak ważna jest to sprawa dla współczesnego Kościoła i także dla samego Jezusa – Założyciela tego   Kościoła. Nie zapominajmy w modlitwach o tej intencji. A kiedy trafi się okazja dajmy zawsze świadectwo tego przekonania, że tylko życie według Ewangelii Chrystusowej prowadzi do nieba i daje prawo do błogosławieństwa Bożego!
  1. W tym tygodniu zapraszamy do wspólnego przeżywania wspomnień świętych: w środę – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i dr Kościoła, w piątek – św. Jana Bosko, kapłana, charyzmatycznego wychowawcy młodzieży.
  2. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Około połowy mieszkań i domów otwarło przed nami swoje drzwi – za to im serdeczne „Bóg zapłać”.

Bardzo się zmienia oblicze religijne naszej wspólnoty – wielu Parafian odeszło do swych domów poza Krakowem, wielu odeszło do Pana ( w tym roku 107), wielu z różnych powodów musiało opuścić swe miejsce zamieszkania. W tym roku wpisaliśmy do Parafii kilkanaście nowych rodzin katolickich. Bardzo wiele drzwi jest zamkniętych, nigdy nie wiemy z jakiego powodu, czasem są to studenci czasowo mieszkający tu, a czasem anonimowi ludzie, którzy nie chcą, czy się wstydzą identyfikować z Kościołem czy Parafią. Nigdy też nie wiemy czy za zamkniętymi drzwiami nie ma ludzi, którzy potrzebują pomocy materialnej czy duchowej. Gdyby ktoś coś na ten temat wiedział, zgłoście to u Siostry czy u Księży, może da się coś zaradzić i pomóc.

A u tych, którzy nas przyjęli, spotkaliśmy wielką życzliwość, radość i wspólną modlitwę. Za to wam dziękujemy. I dziękujemy też za wasze ofiary, pochodzące z serca – przeznaczamy je jak co roku na Pomoc Kapłańską, dla Księży emerytów przebywających w szpitalach, czy innym leczeniu, na ratowanie życia nienarodzonych dzieci, dla Caritasu, na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego JPII oraz dla polskich misjonarzy. Pozostałą część przeznaczamy na potrzeby własne.

A na marginesie, informacja dla tych, którzy u nas mieszkają czasowo – po upływie 4 miesięcy pobytu trzeba swoją obecność zgłosić w Parafii, by w razie potrzeby móc otrzymać jakikolwiek dokument czy zaświadczenie na pełnienie jakichś funkcji w Kościele.

W intencji tych, z którymi w ich domach mogliśmy się spotkać odprawimy Msze4 św. w środy o godz. 18.00 i w piątki 0 godz. 15.00 – przez 9 tygodni.

  1. Dziś o godz. 14.00 Msza św. dla najmłodszych dzieci i ich rodziców!
  2. Na koniec otoczmy modlitwą wszystkie rodziny naszej Parafii, a szczególnie dzieci i młodzież wyjeżdżającą w tym tygodniu na zimowe ferie: Pod Twoją obronę …..
Back to top