Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 5Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 8.02.2015. r.

5 Niedziela Zwykła

 

  1. W Liturgii Kościoła – w środę – 11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to (ustanowiony przez Ojca św. Jana Pawła II)   Światowy Dzień Chorego – w tym roku już XXII. Chcemy z tej okazji podziękować wszystkim, którzy troszczą się o chorych, dbają o ich potrzeby fizyczne i duchowe, odwiedzają ich, robią zakupy, przynoszą im do domów obiady oraz poświęcają im swój czas. Pomocą dla chorych jest również wasze przynoszenie do Caritasu lekarstw, które rozdajemy chorym i potrzebującym. Sam Jezus powie kiedyś:” byłem chory a przyszliście do  Mnie”.

         Zapraszamy wszystkich chorych, starszych, niepełnosprawnych i ich opiekunów na Mszę św. do naszego kościoła – w najbliższą środę na Mszę św. o godz. 15.00. W tej Godzinie Łaski i Miłosierdzia spotkamy się z Jezusem Miłosiernym i Jego Krzyżem cierpienia. Będzie też okazja przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.

  1. Natomiast w środę na godz. 17.30 Koło Przyjaciół Radia Maryja – zaprasza na Różaniec w intencji Ojczyzny – do kościoła, a po Mszy św. wieczornej do Klubu Seniora na comiesięczne spotkanie. Czekamy na przyjście nowych chętnych, zainteresowanych sprawami Ojczyzny.

 

  1. W najbliższy czwartek – 12 lutego o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w czasie, której będziemy się modlić, jak co roku, o rychłe wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego. 12 lutego przypada kolejna – 86 rocznica jego urodzin i dzieciństwa, które przeżył tu na Osiedlu Oficerskim. Obecnie trwa jego proces informacyjny, wielkim „krokiem” ku jego beatyfikacji jest ogłoszona przez Papieża Franciszka jego tzw. „HEROICZNOŚĆ CNÓT”. Teraz trzeba cudu, dokonanego przez pośrednictwo Sługi Bożego Jerzego. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich: módlcie się w trudnych i beznadziejnych sprawach do Boga przez pośrednictwo Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego.  A cudowne uzdrowienia czy inne zdarzenia prosimy zgłosić w Kurii Krakowskiej lub w Parafii.         Msza św. w czwartek o godz. 18.00.
  2. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Szukamy miejsc noclegowych dla młodzieży z Polski czy zza granicy. Ministranci przed kolędą przynieśli wam Deklaracje i zgłoszenia miejsc, które moglibyście przeznaczyć, w ostatnim tygodniu lipca 2016 roku dla młodzieży. Na tych deklaracjach są bliższe informacje. Przy wyjściu z kościoła są do zabrania takie deklaracje, trzeba je wypełnić i przynieść do kościoła – do 20 lutego. Można wypełnione położyć na tacę w czasie Mszy św. lub do skarbonek.

                           MODLITWA ZA CHORYCH …..

 

 

Back to top