Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 7Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 15.02.2015 r.

VI Niedziela Zwykła

 

  1. Najbliższa środą to Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy zbawienny czas Wielkiego Postu. – Przyjmujemy znak popiołu na swą głowę na znak podjętej pokuty wobec Boga i ludzi. Msze św. w Środę Popielcową wraz z posypaniem głów popiołem będą o godz. 8.00, 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia, o 17.00,18.00 i 19.00.Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje katolików POST ŚCISŁY, czyli post od pokarmów mięsnych ograniczony do trzech posiłków dziennie. Ten post wyklucza także spożywanie napojów alkoholowych pod każdą postacią!

JAKO PRZYGOTOWANIEWe wtorek od godz. 15.00 do 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas osobiste spotkanie z Jezusem, aby ułożyć program duchowego życia w Wielkim Poście. Wygospodarujmy ten czas dla Boga i dla dobra własnej duszy. Zapraszamy: w najbliższy wtorek od godz. 15.00 – 18.00 – adoracja.

  1. Za trzy dni – Wielki Post – „to – jak mówi Ojciec św. Franciszek – to czas „zwrotny”, punkt zwrotny sprzyjający przemianie i nawróceniu każdego z nas; abyśmy porzucili zastawiające na nas pułapki, nawyki, zmęczenia i leniwego przyzwyczajenia. Widzimy przecież, że przyzwyczajamy się do przemocy, do braci i sióstr, którzy śpią na ulicy i nie mają dachu nad głową, przyzwyczajamy się do do życia w takim społeczeństwie, które twierdzi, że może obyć się bez Boga, w którym rodzice nie uczą już swych dzieci modlitwy i czynienia znaku krzyża. Ta obojętność na zachowania niechrześcijańskie usypia nasze serca. Trzeba się obudzić!” W tym pomogą nam nabożeństwa:
  2. a) Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 8.30, 15.30 i 18.30, a Drogi Krzyżowe dla dzieci będą odprawiane o godz. 17.00.
  3. b) Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00,
  4. c) a rekolekcje wielkopostne będą od 5 Niedzieli Wielkiego Postu czyli od 22 – 25 marca.

Na czas Wielkiego Postu połóżmy Pismo św. w zasięgu wzroku, by było dostępne dla każdego . Odsuńmy od siebie rzeczy , a może nieraz i ludzi, którzy są dla nas okazją do grzechu. Postarajmy się zrozumieć jak wielkim dobrodziejstwem jest ten święty czas.

Rozpalmy w sobie na nowo ducha modlitwy.

  1. Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o trzeźwość

naszego narodu a także o wyzwolenie się z innych nałogów. Modlić się będziemy za tych, którzy sami cierpią i są sprawcami bólu swoich bliskich, przez swoje nałogi. Pamiętajmy; takich ludzi może uratować tylko Bóg i modlitwa ludzi życzliwych!

  1. We wtorek po Mszy św. wieczornej kolejny „Krąg Biblijny” , a tematem są słowa Ojca z przypowieści” Wszystko moje należy do ciebie” – syndrom starszego brata. Zapraszamy na chwile refleksji.
  2. Na koniec Matce Bożej polećmy w modlitwie naszych Parafian uwikłanych w nałogi i za rodziny cierpiące z tego powodu: Pod Twoją obronę ……

        

 

 

Back to top