Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na Wielkanoc

Ogłoszenia duszpasterskie – 5.04.2015 r.

WIELKANOC

 

Niech Zmartwychwstały Jezus, Który jest Źródłem i Dawcą Pokoju, Radości, Miłości i Nadziei znajdzie wśród was takich, którzy tymi darami nie wzgardzą, ale z największą czcią i radością je przyjmą. Niech to przyjęcie ubogaci was uświęci i przyniesie taką nieodpartą chęć dzielenia się tymi darami z bliźnimi, by oni też stali  się lepsi, bogatsi i radośniejsi. Nigdy nie traćmy nadziei, że dobro, miłość i prawda zwycięży – o czym przypomina i zapewnia nas znów Zmartwychwstały Jezus.

         Niech zdrowie, radość, ludzka życzliwość i poczucie godności i piękna życia towarzyszą wam, nie tylko w te Święta, ale nieustannie. Szczęść Boże!

 

A oto kilka ogłoszeń duszpasterskich:

            Najpierw składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, dzięki którym godnie i pobożnie przeżyliśmy uroczystości Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać służbie liturgicznej (ministrantom, lektorom i scholi) za gorliwą i pełną poświęcenia służbę przy ołtarzu i tym, którzy zadbali o wystrój kościoła i kwiaty (szczególnie Siostrze Zakrystiance) A wam wszystkim, którzy uczestniczyliście w nabożeństwach Świętego Triduum Paschalnego , za wiarę i budującą pobożność.  Bóg zapłać!!

Szczególne podziękowanie dla tych, którzy na Święta podzielili się tym co mają z biedniejszymi od siebie. Wiele paczek żywnościowych zostało dostarczonych przez nasz Caritas do domów potrzebujących wraz z życzeniami od całej Parafii. Bóg zapłać!

  1. Dziś Msze św. odprawiamy jak w inne niedziele.

.

  1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy – Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak   w niedzielę – na Mszy o godz. 13.00 udzielimy chrztu św. dzieciom.

   Jutrzejsze ofiary składane przez was już tradycyjnie przesyłamy na dla Papieskiego Uniwersytetu im. Jana Pawła II w Krakowie.   Ta Uczelnia to dzieło naszego Papieża i aby normalnie funkcjonować potrzebuje naszej pomocy. Bóg zapłać!

           

  1. Od Wielkiego Piątku codziennie po Mszy św. wieczornej odprawiamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego – program i intencje Nowenny podał sam Pana Jezus przez S. Faustynę.
  2. Ta Nowenna ma nas duchowo przygotować do ODPUSTU PARAFIALNEGO który uroczyście obchodzimy w Święto Miłosierdzia Bożego. Uczcimy Jezusa Miłosiernego uczestnictwem we Mszy św, które odprawiać będziemy w godzinach jak w niedzielę, oraz uzyskaniem odpustu zupełnego, który można ofiarować za siebie lub za zmarłego. Suma odpustowa będzie o godz. 15.00 –  w Godzinie Miłosierdzia, Będzie to koncelebrowana Eucharystia odprawiana przez kapłanów z naszego Dekanatu.  Już dziś zapraszamy!

 

Uroczyste błogosławieństwo ……

 

  

 

Back to top