Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Podsumowanie kolędy 2015

W sobotę, 24 stycznia, zakończyliśmy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Około połowy mieszkań i domów otwarło przed nami swoje drzwi – za to im serdeczne „Bóg zapłać”. W intencji tych, z którymi w ich domach mogliśmy się spotkać odprawimy Msze św. w środy o godz. 18.00 i w piątki o godz. 15.00 – przez 9 tygodni.

Bardzo się zmienia oblicze religijne naszej wspólnoty – wielu Parafian odeszło do swych domów poza Krakowem, wielu odeszło do Pana ( w tym roku 107), wielu z różnych powodów musiało opuścić swe miejsce zamieszkania. W tym roku wpisaliśmy do Parafii kilkanaście nowych rodzin katolickich. Bardzo wiele drzwi jest zamkniętych, nigdy nie wiemy z jakiego powodu, czasem są to studenci czasowo mieszkający tu, a czasem anonimowi ludzie, którzy nie chcą, czy się wstydzą identyfikować z Kościołem czy Parafią. Nigdy też nie wiemy czy za zamkniętymi drzwiami nie ma ludzi, którzy potrzebują pomocy materialnej czy duchowej. Gdyby ktoś coś na ten temat wiedział, zgłoście to u Siostry czy u Księży, może da się coś zaradzić i pomóc.

A u tych, którzy nas przyjęli, spotkaliśmy wielką życzliwość, radość i wspólną modlitwę. Za to wam dziękujemy. I dziękujemy też za wasze ofiary, pochodzące z serca – przeznaczamy je jak co roku na Pomoc Kapłańską, dla Księży emerytów przebywających w szpitalach, czy innym leczeniu, na ratowanie życia nienarodzonych dzieci, dla Caritasu, na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego JPII oraz dla polskich misjonarzy. Pozostałą część przeznaczamy na potrzeby własne.

A na marginesie, informacja dla tych, którzy u nas mieszkają czasowo – po upływie 4 miesięcy pobytu trzeba swoją obecność zgłosić w Parafii, by w razie potrzeby móc otrzymać jakikolwiek dokument czy zaświadczenie na pełnienie jakichś funkcji w Kościele.

Back to top