Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Popielec 2015

Ogłoszenia duszpasterskie 18.02.2015 r.

Środa Popielcowa

 

  1. Dziś Msze św. wraz z posypaniem głów popiołem odprawiamy: o godz. 8.00, 15.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Znak popiołu przyjęty na głowę oznacza w sposób niezwykle jasny, że rozpoczynam drogę wewnętrznej przemiany, nawrócenia i powrotu do Boga. A to oznacza, że chcę swoje życie odmienić, ponaprawiać wyrządzone zło i wrócić na drogę, którą wskazał Jezus Chrystus. Niech w naszych domach ustaną gniewy i spory, pojednajmy się, przebaczmy sobie nawzajem, stwórzmy atmosferę ciszy i skupienia w naszych rodzinach, spróbujmy się wyzwolić od uzależnień, które z sobą niesie technika i postęp, nabierzmy dystansu do tego co czytamy, oglądamy, bądźmy bardziej krytyczni, więcej się zastanawiajmy nad tym co robimy, co wybieramy. Szukajmy mądrości w Piśmie św. w nauce Kościoła, w prasie katolickiej i narodowej, w dobrej książce. Wielki Post to doskonała okazja dla pogłębienia swej wiary i do tego, byśmy nie stali się niewolnikami rzeczy tego świata. Dziś obowiązuje post ścisły.
  2. Drogi Krzyżowe będą w piątki po Mszy św. o 8.oo, o godz. 15.00, o 17.00 – dla dzieci i po Mszy św. o 18.00. Gorąco zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie poprzez , które głębiej rozumiemy tajemnicę cierpienia i zbawienia jak również uczymy się od samego Chrystusa niesienia krzyża. Warto przypomnieć, że za odprawienie Drogi Krzyżowej, nie tylko w Wielkim Poście można uzyskać odpust zupełny, spełniając konieczne do tego warunki.
  3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym – o godz. 17.00. Za udział w tym nabożeństwie można także uzyskać odpust zupełny za siebie lub zmarłych.

A rekolekcje wielkopostne w tym roku będą od niedzieli 22 marca.

  1. Dni od Środy Popielcowej do niedzieli – to dni szczególnej modlitwy o ducha pokuty i nawrócenia dla nas wszystkich, a przede wszystkim o trzeźwość Polaków i za cierpiących z powodu tego nałogu.
  2. Na ten czas nawrócenia i postu przyjmijcie Boże błogosławieństwo…. (uroczyste)
Back to top