Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Triduum Paschalne 2015

Wielki Czwartek

Rozpoczynamy o godz. 16.00 – Mszą św. Wieczerzy Pańskiej dla dzieci, a dla pozostałych Parafian Msza św. i przeniesienie Jezusa do „ciemnicy” o godz. 18.00. W tym dniu przyjmiemy Komunię św. pod dwiema postaciami – Ciała i Krwi Chrystusa.

Po przeniesieniu Jezusa do Ciemnicy zachęcamy w tę Ogrojcową noc do trwania adoracyjnego przy Chrystusie. Adoracja będzie trwać do północy – od godz. 22.00 – prowadzi ją młodzież, a od 23.00 Siostry Zakonne.

Wielki Piątek

To pamiątka męki i krzyżowej śmierci naszego Zbawiciela. To jedyny dzień, w którym Kościół powstrzymuje się od sprawowania Mszy św. Z racji I Piątku od 9.00 odwiedzimy chorych. Prosimy zgłaszać adresy chorych, którzy chcą spotkać się z Chrystusem Zmartwychwstałym w stanie łaski.

Oto program nabożeństw Wielkiego Piątku:

– i godz. 11.00 Droga Krzyżowa dla dzieci,

– o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia. W czasie tego nabożeństwa rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą przez 9 dni będziemy odprawiać po Mszach św. wieczornych.

– o godz. 16.00 Nabożeństwo Męki Pańskiej dla dzieci

– o godz. 18.00 dla pozostałych Parafian. Po tym nabożeństwie – przeniesienie Jezusa do grobu i tam adoracja przez całą noc i dzień – aż do Wigilii Paschalnej czyli do godz. 18.00 w Wielką Sobotę,

Dla lepszej organizacji adoracji nocnej – w gablotach jest wywieszony porządek i godziny adoracji według poszczególnych ulic należących do Parafii. Starajcie się w miarę możliwości zachować ten program i porządek.

– o godz. 22.00 – ostatnia w tym Wielkim Poście wspólna Droga Krzyżowa,

– o 23.00 – Gorzkie Żale. Przypominamy: w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły!

Wielka Sobota

– czyli Wigilia Wielkanocna – dzień pełnego zadumy i radosnego oczekiwania na Zmartwychwstanie naszego Pana. Odwiedzajcie Chrystusa leżącego w grobie, ucałowanie Jego ran na Krzyżu jest w tym dniu szczególnym wyznaniem wiary i wdzięczności za to co dla uczynił!

Jest w Wielką Sobotę bardzo stary zwyczaj święcenia pokarmów na stół wielkanocny – święcić pokarmy w naszym kościele będziemy: od 8.00-15.00 – co pół godziny.

Poświęcenie pokarmów odbywa się mocą Świętego Wszechmocnego Boga, obecnego tu w świątyni. Trzeba Mu tę wiarę w Jego obecność i moc okazać gestem zgiętych kolan do modlitwy, adoracji czy ucałowania krzyża. To nie pokarmy w koszyczku są najważniejsze, ale On Bóg nasz Zbawiciel, który przez swoją śmierć i zmartwychwstanie przywrócił nam życie! Rodzice, Babcie i Dziadkowie – uczcie dzieci i młodzież tego pięknego, katolickiego zwyczaju świątecznego.

Nabożeństwo W. Soboty a po nim Procesja Rezurekcja rozpoczyna się o godz. 18.00.

W Wielką Sobotę jest zalecany post od pokarmów mięsnych aż do rezurekcji!

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

– to NAJWIĘKSZE Święto naszej religii. Msze św. jak w niedziele – Komunia św. przyjęta w tym dniu jest aktem przyjęcia Boga do siebie i udział w Jego zwycięstwie nad grzechem, śmiercią i szatanem.

Back to top