Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Wniebowstąpienie Pańskie

Ogłoszenia duszpasterskie – 17.05.2015 r.

  1. Jak we wszystkich istotnych sprawach życia tak i dziś Jezus poprzez swoje Wniebowstąpienie mówi nam o życiu, które jest drogą do nieba i o Ojczyźnie, w której czeka na nas wszystkich. Każdy ma swoją drogę i zadania wyznaczone przez Stwórcę tu na ziemi , a brama do wieczności jest tylko jedna, wszyscy do niej muszą trafić. Ci, którzy żyli „po Bożemu” na ziemi będą żyć z Bogiem na wieki w niebie. A co z tymi, którzy żyją „po swojemu”? Póki żyją mają szansę tę drogę i bramę odnaleźć.
  1. Zapraszamy do kościoła na nabożeństwo majowe ku czci NMP, które odprawiamy codziennie o gody. 17.30.

W tym tygodniu w czasie nabożeństw czekając na Zesłanie Ducha św. odprawiamy Nowennę przed tą Uroczystością.

  1. Przekazujemy serdeczne podziękowania i wdzięczność za wasze ofiary złożone dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w NEPALU. Wasze ofiary to kwota 6075,00 zł. Bóg zapłać!
  1. Koło Przyjaciół Radio Maryja zaprasza na modlitwę różańcową w najbliższą środę o godz. 17.30 i na spotkanie po Mszy św. w sali Klubu Seniora. Trzeba wspierać te dzieła powstające wokół Imienia Maryi, bo one w polskim świecie zmonopolizowanych mediów, pozwalają nam dostrzec takie wartości jak wiara, prawda, miłość wzajemna i uczą stawać w ich obronie!
  1. W piątek w liturgiczne wspomnienie św. Rity, nasz Dekanat i nasza Parafia są zaproszone do Sanktuarium Jana Pawła II na Mszę św. i procesję światła. To nabożeństwo jest dziękczynieniem za Papieża – Polaka. Początek nabożeństwa w piątek o godz. 17.00.
  1. W poniedziałek 18 maja przypada 40 rocznica święceń kapłańskich Ks. Proboszcza. Odkrywamy w sercu potrzebę i konieczność podziękowania Panu Bogu za tyle łask. Zapraszamy zatem wszystkich chętnych pragnących włączyć się w to dziękczynienie, na Mszę św. dziękczynną – w przyszłą niedzielę 24 maja o godz. 18.00. Do koncelebry są zaproszeni kapłani z Dekanatu i kapłani pracujący tu w Parafii przez lata jej istnienia.
  1. Na koniec pomódlmy się do Matki Kapłanów o powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii: Pod Twoją obronę …..
Back to top