Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

16Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 17.07.2016 r.
16 Niedziela Zwykła

1. Bliski jest już czas Światowych Dni Młodzieży. Już za tydzień w całej Polsce, a zwłaszcza w Krakowie pojawią się młodzi ludzie z całego świata. Przyjadą także do nas – do naszej wspólnoty parafialnej – ponad 650 pielgrzymów – w zdecydowanej większości będzie to młodzież z międzynarodowej wspólnoty Regnum Christi. Nasi goście zamieszkają w dwóch szkołach: przy ul. Grochowskiej i Wilka-Wyrwińskiego, oraz w Domu Kultury przy ul. Grunwaldzkiej i w tzw. „Harcówce” przy ul. Lotniczej. Pozostali pielgrzymi w liczbie ok. 150, będą gośćmi w domach naszych Parafian.

Pielgrzymi mają do nas dotrzeć w poniedziałek lub wtorek – 25 i 26 lipca, a kiedy przyjadą trzeba ich rozlokować, zaprowadzić pod wskazany adres, tym się zajmą wolontariusze, ale jest ich za mało – więc mamy prośbę o pomoc jednorazową. Znamy nasze ulice i łatwo będzie zaprowadzić parę osób pod wskazany adres.
Przez pierwsze dwa dni nasi goście będą poznawać Parafie, i dzielnicę i nasze Miasto. A w środę, czwartek i piątek w kościołach Krakowa i w naszym również będą katechezy, głoszone przez Księży Biskupów z różnych krajów świata – u nas katechezy będą głoszone w języku angielskim. Na te katechezy przychodzą wyznaczone grupy, a jeśli starczy miejsca może przyjść każdy, kto zechce. Taka katecheza trwać będzie od godz. 9.00 do 12.00 – zakończona Mszą św.

W godzinach popołudniowych w wielu miejscach na placach, estradach, w domach kultury i na rynku krakowskim będzie trwał festiwal młodzieży o charakterze i w klimacie religijnym. Będzie to okazja do poznania naszej chrześcijańskiej kultury i naszych obyczajów i zabytków naszego miasta.

Ojciec św. przyleci do Krakowa w środę i będzie z nami do niedzieli – zachęcamy do duchowej pielgrzymki z Papieżem po naszej polskiej ziemi. Bądźmy przy Nim duchem, modlitwą i relacją telewizyjną, we wszystkich miejsca jego pobytu, a kto może niech będzie fizycznie. Programy wizyty papieskiej są dostępne w wielu mediach.
Na spotkanie z Papieżem na Błoniach młodzież ma swoje identyfikatory, a dla innych, chętnych będą sektory otwarte i telebimy.
Natomiast na spotkanie Ojca św. z młodzieżą w sobotę 30.30.VII iw niedzielę 31 lipca dla chętnych są wydrukowane wejściówki. Bilety są do odebrania w Parafii dziś w zakrystii lub w salce obok kancelarii po Mszy św.

Zróbmy wszystko, aby to wielkie, religijne Święto Młodzieży przyniosło błogosławione owce dla nich samych, dla naszego Miasta i Ojczzny a także dla całego Świata. Niech Miłosierny Jezus z Krakowskich Łagiewnik wszystkim pobłogosławi, a my Go o to prośmy w ufnej modlitwie.
Będzie ku temu dobra okazja, w najbliższy piątek w kościele Bożego Ciała, przez cały dzień będą symbole ŚDM – Krzyż i rzymski obraz MB. W piątek będzie zatem okazja, aby złożyć tam swój dar modlitwy.

2. W najbliższym tygodniu zwrócimy się z modlitwą do świętych, których w Kalendarzu Liturgicznym wspominamy:
– w poniedziałek – do św. Szymona z Lipnicy, kapłana
– w środę – do bł. Czesława, kapłana,
– w piątek – do św. Marii Magdaleny.
– w sobotę – do św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.

 

 

Back to top