Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

17Ndzzw – ŚDM

Ogłoszenia duszpasterskie – 24.07.2016 r.
17.Niedziela zwykła.

1. Niezwykłe pod każdym względem wydarzenie religijne – Światowe Dni Młodzieży –już rozpoczęte! Już jutro i pojutrze przyjmujemy przyjeżdżających pielgrzymów. Jest ich zarejestrowanych ok. 670 Będą przebywać z nami, modlić się z nami, poznawać naszą wiarę, nasze, polskie obyczaje i nasz piękny kraj. A od środy będą mieli duchową formację – katechezy, prowadzone przez biskupów, których ma przyjechać z różnych krajów świata ok. 800! Popołudniami – codziennie będzie miał miejsce, w wielu miejscach Krakowa – Festiwal Młodych. Od środy, w tym święcie młodych będzie przewodniczył Ojciec święty Franciszek, aż do czuwania wieczornego w sobotnią noc, Mszę św. rozesłania w niedzielę o godz. 10.00 i spotkanie z wolontariuszami w krakowskiej Arenie .
Dekoracje, rozkład sektorów na Błoniach i na Campus Misericordie na Brzegach jak też prośba o duchową łączność w modlitwie z młodzieża są i inne potrzebne informacje są wywieszone w gablotach przykościelnych. Są też do zabrania bilety wstępu na spotkanie z Papieżem w sobotę i w niedzielę. Sektor, do którego mamy wejściówki nie jest zbyt odległy od ołtarza, powinna być dobra łączność i widok na ołtarz. Bilety są w zakrystii lub u ministrantów.
Grupy pielgrzymów mają przyjeżdżać w poniedziałek lub wtorek wieczorem – będzie nam potrzeba chętnych, którzy by podprowadzili ich do miejsca zamieszkania. Oprócz dobrego uczynku będzie to dobra okazja do spaceru i poznania nowych ludzi.
Wejście na katechezy – w środę, czwartek i piątek – jest otwarte dla wszystkich chętnych. Skorzystajcie, kto może.
2. Ze względu na obecność Namiestnika Chrystusowego Ojca św. Franciszka i tylu gości z całego świata – chcemy stworzyć swoją obecnością, nawet duchową – poprzez media – dlatego porządek odprawiania Mszy św. w niedzielę 31 lipca będzie taki: Msze św. będą tylko trzy: o 8.00, 13.00 i o godz. 18.00. Natomiast Msze św. w dni powszednie będą o tych samych godzinach, czyli o 8.00 i 18.00.
3. W poniedziałek w Liturgii Kościoła wspominamy św. Jakuba Apostoła, we wtorek: św. Joachima i Annę, Rodziców NMP, a w piątek św. Martę.
4. Jutro wspominamy i modlimy się za kierowców i wszystkich użytkowników dróg przez pośrednictwo św. Krzysztofa. W tym dniu tradycyjnie poświęcamy samochody i inne pojazdy – prosimy ustawcie swoje auta przed Mszą św. w pobliżu kościoła, poświęcimy je po Mszy św. o godz. 18.00. W tym dniu możecie pomóc w kupnie jakiegoś środka transportu, któremuś z polskich misjonarzy.
Zapraszamy.

Back to top