Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

19Ndzzw.

Ogłoszenia duszpasterskie – 7.08.2016 r.
19 Niedziela Zwykła

1. W poprzednią niedzielę pożegnaliśmy, przyjmując wraz z młodzieżą z całego świata papieskie błogosławieństwo Papieża Franciszka. A potem przez dwa dni odjeżdżała od nas młodzież z różnych zakątków świata. Było ich w naszej Parafii ponad 670. Ich obecność uczyniła w naszym mieście i w innych Parafiach wielkie młodzieżowe Święto Młodości. Uśmiechnięci, wdzięczni i pełni radości dziękowali nam za gościnę i otwarte, życzliwe serca. Niech takie wspomnienia o nas polskich katolikach zaniosą do swoich krajów i wspólnot!
Że tak było pięknie i spokojnie to wielka zasługa naszych wspaniałych wolontariuszy, którzy poświęcili niemało trudu i czasu na to, aby wszyscy pielgrzymi, mieli zapewniony, nocleg, wyżywienie i konieczne, niezbędne informacje o programie, o spotkaniach i trasach, którymi należy się poruszać po mieście!
Podziękowania także dla wielu życzliwych ludzi w szkołach i Domach Kultury, które przyjęły pielgrzymów z wielkim poświęceniem ale i radością. Niech im to wynagrodzi Miłosierny Bóg.
Specjalne podziękowania kierujemy do Parafian, którzy w swoich domach przyjęli i stworzyli rodzinne warunki dzieląc się tym co mają z młodymi, którzy przybyli na spotkanie z Chrystusem, Papieżem i z Polską. Niech sam Jezus Miłosierny pobłogosławi te domy i gościnność ludzi – uczniów Jezusa.

2. A co działo się w te dni – dni katechez – w naszej Parafii, możecie choć trochę zobaczyć na zdjęciach wywieszonych w gablocie przy kościele, są także informacje na naszej stronie internetowej. Zdjęcia można zamówić w najbliższych dniach. Zostały jeszcze jakieś pamiątki z tych, można je otrzymać w zakrystii. Bogu niech będą dzięki za te piękne i wspaniałe dni!!

3. A oto uroczystości i wspomnienia liturgiczne w najbliższym tygodniu:
**** w poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, kapłana,
**** we wtorek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein),
dziewicy i męczennicy, Patronki Europy,
**** w środę – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
**** w czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy,
**** w sobotę – Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej,

4. Studenci spoza Krakowa już szukają mieszkań na nowy rok akademicki. Prosimy zgłaszać w Parafii – jak w poprzednie lata – adresy mieszkań czy pokojów do wynajęcia. Skontaktujemy ich z wami.

4. W dzisiejszej Adoracji Najśw. Sakramentu będziemy się modlić o niebo dla zmarłego Ks. Kard. Franciszka Macharskiego, któremu tak wiele zawdzięcza nasza Parafia, a także za pielgrzymów idących z Krakowa w stronę Jasnej Góry. Kto może, proszę uklęknąć ….

Back to top