Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

21Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 21
.08.2016 r.
21 Niedziela Zwykła

1. W najbliższy piątek – 26 sierpnia, z duchową radością świętować będziemy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej z Jasnej Góry. To nasze, typowo polskie Święto dziękczynienia za wielowiekową, matczyną opiekę nad naszym narodem i każdym z nas. Wraz z kolejnymi grupami pielgrzymów na Jasnej Górze uczcijmy w swoim kościele Matkę Bożą Częstochowską, przez udział we Mszy św.! W piątek, z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Msze św. będą – w piątek – o godz. 8.00, o 15.00 ( w czasie Godziny Miłosierdzia) i o godz. 18.00. Na wszystkich Mszach św. odnowimy Akt Zawierzenia MNP Narodu Polskiego. Zapraszamy!
2. W tym tygodniu będziemy czcić jeszcze w Liturgii:
— jutro : wspomnienie NMP Królowej,
— w środę: Święto św. Bartłomieja, Apostoła,
— w sobotę : św. Monikę,
W sobotę młodzież uczestnicząca w rekolekcjach wakacyjnych Ruchu Światło-Życie , Domowego Kościoła oraz ministranci i lektorzy – pielgrzymują do Matki Bożej Kalwaryjskiej. Zapraszamy do Kalwarii także naszych Parafian a jest to już 44 Pielgrzymka, której początek dał Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki, dziś kandydat na ołtarze Pańskie.
3 . Niedziela 4 września – to czas na pielgrzymkę Rodzin do MB Kalwaryjskiej. Już po raz dwudziesty trzeci!! Zapraszają na pielgrzymkę do Kalwarii rodziny i tych, którzy swoją modlitwą i ofiarą pragną ich wesprzeć – nasi Pasterze – biskupi krakowscy.
Jak co roku spróbujemy zorganizować wspólny wyjazd autokarem. Prosimy chętnych o zapisywanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, Inne rodziny niech pojadą do Kalwarii swoimi środkami lokomocji. Serdecznie zachęcamy, trzeba koniecznie zobaczyć te radosne rodziny i tłumy rozmodlonych ludzi, którzy u Matki Bożej szukają siły i mądrości do wychowania swoich dzieci. Koniecznie powinny tam być rodziny, które przeżywają problemy małżeńskie czy z wychowaniem dzieci.
3. Jak co roku przychodzą do nas studenci poszukujący mieszkań do wynajęcia na nowy rok akademicki. Kto ma pokój lub mieszkanie do wynajęcia – prosimy adres i kontakt zostawić w Parafii – skontaktujemy was z odpowiednimi studentami czy studentkami.
4. Na zakończenie Mszy św. zawierzmy Miłosierdziu Bożemu siebie, Ojczyznę naszą i to wielkie dzieło Światowych Dni Młodzieży: ………

Back to top