Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

24Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 11.09.2016 r.
24 Niedziela Zwykła

1. W środę 14 września Święto Podwyższenia Krzyża św. W Nowej Hucie – Mogile – uroczystości odpustowe trwać będą do 21 września. Główna Suma odpustowa będzie w niedzielę 18 września o godz. 11.00. Inne informacje są w gablocie.
W czwartek przypada wspomnienie liturgiczne MB Bolesnej.
A to oznacza, że Maryja, która dobrze wie co to jest ludzkie cierpienie jest blisko ludzi cierpiących. Uczmy się przyzywać pomocy Maryi, zwłaszcza w najtrudniejszych chwilach życia.

2. Parafia i my – jej duszpasterze jesteśmy otwarci i gotowi pomagać tym, dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy chcą włączyć się w jakiekolwiek grupy duszpasterskie: – schola ma spotkania we wtorki o godz. 17.00, Ministranci i kandydaci – w sobotę o godz. 10.00, lektorzy – w poniedz. O godz. 18.30.
– Kandydaci do bierzmowania (z klas I, II, i III gimnazjum) zapisują się w zakrystii lub w kancelarii, a Msza św. wspólna na rozpoczęcie przygotowania będzie 24 września ( w czwartek) o godz. 19.00.
– Kręgi Rodzin – jeden: 25 września o godz. 20.00, a drugi Krąg – w niedzielę 27 września po Mszy św. dla przedszkolaków o godz. 14.00,
– Mamy też propozycję dla dorosłych: przy naszej dużej działalności charytatywnej, każdy może trochę czasu poświęcić na pomoc chorym, niepełnosprawnym czy głodnym, włączając się np. w zespół Caritas, czy w pomoc w zanoszeniu obiadów do domów chorych czy starszym z naszej kuchni. Kontakt z S. Aleną lub S. Martyną.
– będą też dwa razy w miesiącu – w drugi i czwarty wtorek miesiąca – spotkania Kręgu Biblijnego, dla tych, którzy chcą bliżej poznać i głębiej rozumieć Pismo św. Pierwsze spotkanie będzie 22 września we wtorek o godz. 18.45 w sali Klubu Seniora. Zapraszamy.
– Chcemy stworzyć w Parafii, grupę lektorów dorosłych – mężczyzn, którzy by zechcieli przeczytać w czasie Liturgii słowa Pisma św. To najlepszy użytek zrobiony z daru mowy. Odważnie zgłaszajcie się – zrobimy krótki kurs przygotowawczy, a potem jak wam czas pozwoli zrobimy grafik czytań.

3. Jutro przypada 66 rocznica męczeńskiej śmierci ostatniego Kapelana Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej Ks. Władysława Gurgacza, jezuity. Zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 11.00 i o 13.00 na cmentarz rak..

4. Koło Radia Maryja zaprasza w środę – w rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę – 17 września 1939 r. – do modlitwy za Ojczyznę – na godz. 17.20. W czasie Różańca będziemy wzywać wielkich świętych Polaków o wstawiennictwo za nami.
5. Tydzień, w który wchodzimy jest Tygodniem Modlitw o Wychowanie Polskich Dzieci i Młodzieży w duchu chrześcijańskim. „Wychowywać do pełni człowieczeństwa” to hasło tego Tygodnia, a Patronem św. Stanisław Kostka, Patron Młodzieży. Ogromnej modlitwy potrzebuje dziś młode pokolenie Polaków – polecajmy ich opiece św. Stanisława Kostki i jego wstawiennictwu!

6. Łączymy się duchowo z Pielgrzymką Rodzin w Kalwarii – otoczmy modlitwą nasze polskie, krakowskie rodziny i módlmy się słowami modlitwy św. Jana Pawła II: (odmówić…)

Back to top