Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

24Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 11.09.2016 r.
24 Niedziela Zwykła

1. W środę 14 września Święto Podwyższenia Krzyża św. W Nowej Hucie – Mogile – uroczystości odpustowe trwać będą do 21 września. Główna Suma odpustowa będzie w niedzielę 18 września o godz. 11.00. Inne informacje są w gablocie.
W czwartek przypada wspomnienie liturgiczne MB Bolesnej.
A to oznacza, że Maryja, która dobrze wie co to jest ludzkie cierpienie jest blisko ludzi cierpiących. Uczmy się przyzywać pomocy Maryi, zwłaszcza w najtrudniejszych chwilach życia.
2. Parafia i my – jej duszpasterze jesteśmy otwarci i gotowi pomagać tym, dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy zechcą włączyć się w jakiekolwiek grupy duszpasterskie: – schola ma spotkania we wtorki o godz. 17.00 – zapraszamy nowe kandydatki, które chcą swym śpiewem chwalić Boga i upiększać Liturgię,
– Na pierwsze spotkanie z kandydatami na ministrantów zapraszamy we wtorek na godz. 16.30 – zapraszamy też chłopców ze starszych klas,
– Lektorzy i ministranci mają zbiórkę – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
– Kandydaci do bierzmowania (z klas I, II, i III gimnazjum) zapisują się w zakrystii lub w kancelarii, a Msza św. wspólna na rozpoczęcie przygotowania będzie 22 września ( w czwartek) o godz. 19.00. Na tym spotkaniu trzeba koniecznie być, by wybrać odpowiednią dla siebie grupę.
– Mamy też propozycję dla dorosłych: przy naszej dużej działalności charytatywnej, każdy może trochę czasu poświęcić na pomoc chorym, niepełnosprawnym czy głodnym, włączając się np. w zespół Caritas, czy w pomoc w zanoszeniu obiadów do domów chorych czy starszym z naszej kuchni. Kontakt z S. Aleną lub S. Martyną.
– organizujemy i zapraszamy młode małżeństwa, pragnące we wspólnocie pogłębiać swe życie duchowe. Porozmawiajcie ze sobą i przy okazji zgłoście się u Księży. Jest w Parafii dużo młodych małżeństw – to może być wasza droga do pięknego życia w małżeństwie. Zapraszamy.
– będą też dwa razy w miesiącu – w drugi i czwarty wtorek miesiąca – spotkania Kręgu Biblijnego, dla tych, którzy chcą bliżej poznać i głębiej rozumieć Pismo św. Pierwsze spotkanie będzie 27 września we wtorek o godz. 18.45 w sali Klubu Seniora. Każdy z dorosłych może przyjść na takie spotkanie, miejsca jest dużo, a tematy interesujące. Tam można się nauczyć modlić Słowami Pisma św.
3. We wtorek przypada 67 rocznica męczeńskiej śmierci ostatniego Kapelana Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej Ks. Władysława Gurgacza, jezuity. Zapraszamy na Mszę św. we wtorek – w naszym kościele – o godz. 11.00 i o 13.00 spotkanie na cmentarzu rakowickim.

4. Tydzień, w który wchodzimy jest Tygodniem Modlitw o Wychowanie Polskich Dzieci i Młodzieży w duchu chrześcijańskim. „ Miłosierni jak Ojciec” to hasło tego Tygodnia, a Patronem św. Stanisław Kostka, Patron Młodzieży. Ogromnej modlitwy potrzebuje dziś młode pokolenie Polaków – polecajmy ich opiece św. Stanisława Kostki i jego wstawiennictwu!
5. Na zakończenie , polećmy opiece naszej Matce rzesze polskiej młodzieży i dzieci – ich wychowanie: Pod Twoją obronę ………….

Back to top