Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

25Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 18.09.2016 r.
25 Niedziela Zwykła

1. By wspólnota parafialna funkcjonowała jak rodzina musimy wciąż dbać o nowe, młode pokolenia, by podtrzymywały nasze tradycje i praktykowały w swym życiu te piękne zwyczaje religijne. Temu wszystkiemu służy praca duszpasterska przy Parafii z dziećmi i młodzieżą. Zapraszamy dzieci i młodzież do włączania się w zajęcia różnych grup duszpasterskich:
— kandydatów na ministrantów – zapraszamy w o godz. 16.30,
— lektorów i ministrantów – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej ok, godz. godz. 18.30.
— spotkania scholi są we wtorki o godz. 17.00.
— Kandydaci do bierzmowania z klas I, II, i III gimnazjum już w najbliższy czwartek 22 września o godz. 19.00 rozpoczęcie przygotowania Mszą św. a potem podział na grupy i spotkanie z Katechetami.
Klasy I i II – będą miały spotkania dwa razy w miesiącu a klasy trzecie co tydzień. Prosimy tę wiadomość przekazać młodzieży, która dziś jest na Mszy św. w innym kościele. To bardzo ważne, by wszyscy kandydaci przystąpili do spowiedzi i Komunii św., by z Bożą pomocą, pilnie uczęszczając na spotkania dobrze się przygotowali do bierzmowania.
— w następny wtorek 27 września o godz. 18.45 w sali Klubu Seniora będzie pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich chętnych do spotkania z Mądrością Boga zawartą w Piśmie św.
2. Informujemy, że tak jak w poprzednich latach, uczniowie naszej Parafii, będą mogli korzystać z bezpłatnej pomocy w nauce w roku szk. 2016/17. Pomoc może być udzielana z j. angielskiego, francuskiego, łaciny, matematyki i fizyki. Chętni niech zgłaszają się i zapisują w kancelarii lub w zakrystii. Ta informacja jest wywieszona w gablocie.
3. W najbliższą środę Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny o godz. 17.30, a po Mszy św. na spotkanie formacyjne i informacyjne do Sali Klubu Seniora.
4. We czwartek, po Mszy św. wieczornej spotkanie Zespołu Parafialnego „Caritas” – w Sali Klubu Seniora. Zachęcamy i zapraszamy do współpracy w pięknym dziele czynienia miłosierdzia. W naszej Parafii – w Parafii Miłosierdzia Bożego – powinno być wielu ludzi i prężnie działający Zespół wiernych, kierujących się „wyobraźnią miłosierdzia”. Czekamy – w czwartek po Mszy św. wieczornej.
5. W naszym gabinecie Caritas – po wakacyjnej przerwie znów przyjmują lekarze i pielęgniarki – szczegółowe terminy przyjęć są wywieszone w gablotach. Bóg zapłać! – za przynoszone lekarstwa, które pod nadzorem lekarza przekazujemy potrzebującym. Lekarstwa wciąż są bardzo potrzebne, zwłaszcza dla tych, którzy nie mają środków, aby je wykupić. Niech modlitwa i wdzięczność obdarowanych będzie nagrodą za dobry uczynek.
6. Dziś o godz. 14.00 odprawimy dodatkową Mszę św. dla najmłodszych dzieci i przedszkolaków. Zapraszamy rodziców, aby od zarania życia wprowadzali swoje dzieci do rozumienia i przeżywania tajemnicy Mszy św. Takie Msze św. będą jeden raz w miesiącu.
7. Liturgia Kościoła w tym tygodniu zaprasza nas do uczczenia świętych: – w środę św. Mateusza Apostoła i Ewangelistę i św. Ojca Pio, kapłana.
8. Dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać” klerykowi Bartłomiejowi Skwarkowi za dni praktyki spędzone z nami. Wraz z modlitewną pamięcią, życzymy jak najlepszego przygotowania się do kapłaństwa a potem prawdziwego szczęścia z jego gorliwego wypełniania. Szczęść Boże!
6. Matce Bożej polećmy dzieci i młodzież oraz ich Nauczycieli i Katechetów: Pod Twoją obronę ……..

Back to top