Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

29Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 16.10.2016 r.
29 Niedziela Zwykła

1. W najbliższy wtorek 18 października wspominamy św. Łukasza, Ewangelistę, który jest Patronem Służby Zdrowia – polecamy w modlitwie do Boga wszystkich lekarzy, pielęgniarki i wszystkich pracujących w służbie zdrowia.
2. W środę wspominamy i prosimy o wsparcie przed Bogiem błog. Jerzego Popiełuszkę, kapłana i męczennika, kapelana Solidarności, zamordowanego przez służbę bezpieczeństwa PRL. Stracił życie za to, że chciał uniknąć przelewu krwi i za to, że wzywał ludzi, jak Pan Jezus, : „aby zło dobrem zwyciężać”.
3. Nasze Miasto Kraków ma kilku głównych Patronów. Jednym z nich jest czczony w Liturgii 20 października (w czwartek) – św. Jan Kantego, kapłana, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, wielkiego przyjaciela młodzieży akademickiej. Polecamy jego orędownictwu przed Bogiem studentów uczelni krakowskich i ich profesorów, szczególnie Uniwersytetu św. Jana Pawła II w Krakowie.
4. A w sobotę – 22 października, radosne wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II – naszego umiłowanego Papieża. Zróbmy w tym dniu coś pięknego i dobrego, coś co nas ubogaci duchowo, a co było tak ważne w jego życiu. W sobotę Msze św. będą u nas o godz. 8.00 i 18.00, a Różaniec o 17.30 – jak w inne dni. Będzie można w tym dniu uczcić, po raz pierwszy obecne w naszym kościele relikwie krwi naszego Świętego Papieża. Te relikwie są dostępne cały czas w nowej kaplicy św. Jana Pawła i św. S. Faustyny
5. Dziś o godz. 14.00 będzie dodatkowa Msza św. dla dzieci najmłodszych i przedszkolnych i ich rodziców. Zapraszamy!
6. W środę zaprasza na spotkanie Koło Przyjaciół Radia Maryja: w programie spotkania: o godz. 17.30 – wspólny Różaniec w intencji Ojczyzny, o 18.00 Msza św. i po Mszy św. – w Sali Klubu Seniora wspólne spotkanie formacyjne i informacyjne.
7. Studentów, mieszkających na terenie naszej Parafii zapraszamy na spotkania pogłębiające wiarę i wiedzę religijną – w ramach Duszpasterstwa Akademickiego . Zaproszenie to kierujemy do studentów – naszych Parafian, jak i do tych, którzy czasowo zamieszkują na terenie Parafii. Przychodźcie na spotkania, nabierzecie tam wiele mądrości i odwagi, by się nie dać zagarnąć złu, które także w środowisku akademickim ma swoich popleczników. Na spotkaniach akademickich spotkacie wartościowych ludzi, którzy podobnie myślą i mądrze żyją. Zapraszamy – w tym tygodniu w środę o godz. 19.30

8. Listopad to miesiąc zmarłych, którzy czekają na naszą modlitewną pomoc.
Najlepszą pomocą okazaną zmarłym jest Msza św. odprawiona za nich – dlatego przez cały miesiąc listopad odprawiamy zbiorową „gregoriankę” o godz. 7.00 i w Dzień Zaduszny o godz. 18.00. Można także podać imiona zmarłych na wypominki roczne lub jednorazowe. Imiona zmarłych można podawać codziennie w kancelarii i w zakrystii a dziś także po Mszach św. w kancelarii.
9. Zapraszamy do przychodzenia do Klubu Seniora wszystkich emerytów, żyjących samotnie, potrzebujących kontaktów z drugim człowiekiem. Po to jest ten Klub, by nikt w naszej Parafii nie czuł się samotny i opuszczony: tu można porozmawiać oglądnąć wspólnie dobry film, tu można znaleźć „bratnią duszę” i kogoś kto ma czas by nas wysłuchać. Tu także można się wspólnie pomodlić i pośpiewać. Klubem opiekuje się S. Rachela , nasza Zakrystianka, u niej szukajcie bliższych informacji. Klub czynny codziennie od godz. 14.00 – 18.00.
Prośmy Maryję o łaskę rodzicielstwa dla małżeństw oczekujących dziecka: Zdrowaś Maryjo

Back to top