Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

2NdzWPostu

Ogłoszenia duszpasterskie – 21.02.2016 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

 

 

  1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Chrystus zaprosił nas na Górę Tabor, na górę przemienienia – do ołtarza – „Na Skale”. A to po to, byśmy Go Przemienionego zobaczyli, uwierzyli Mu i posłuchali co nam ma do powiedzenia. On dziś chce nas przygotować na trudne , może bolesne chwile, które w naszym życiu przyjdą – byśmy wtedy umieli u Niego szukać schronienia i siły. Taki jest nasz Miłosierny Zbawiciel, a Bóg mówi jasno i wyraźnie: ”Jego słuchajcie!”.

  

  1. Zapraszamy dziś na godz. 17.00 – na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. By coraz lepiej poznawać Jezusa i rozumieć swoje życie i Boże w nim zamiary – trzeba rozmyślać, trzeba medytować, trzeba słuchać Słowa Bożego. Po to także są Gorzkie Żale. Zapraszamy.

 

 

  1. Piątek jest dniem – pamiątką zbawczej śmierci na Krzyżu naszego Zbawiciela. Dlatego w Wielkim Poście piątki są dniami odprawiania nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Zapraszamy zatem wszystkich, którzy chcą wynagrodzić Jezusowi za to dla nas uczynił, oddając swoje Życie.

Drogi Krzyżowe są w piątek : po Mszy św. o godz. 8.00, potem po Mszy św. o godz. 15.00, Droga Krzyżowa dla dzieci jest o godz. 17.00 i ostatnia po Mszy św. o godz. 18.00.

 

  1. Przesyłamy serdeczne „Bóg zapłać” z Sanktuarium Jana Pawła II z Łagiewnik, za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na budowę tego Sanktuarium. Jest nadzieja, że zostanie ono konsekrowane przez Papież Franciszka , w czasie ŚDM.
  2. Natomiast dzisiejszymi ofiarami chcemy wesprzeć pracę misyjną polskich misjonarzy w różnych zakątkach świata. Na taki cel są przeznaczone ofiary składane dziś we wszystkich kościołach. Bóg zapłać!

 

     7 Polecamy do czytania naszą gazetkę „Na Skale” – znajdziecie tam wiele informacji z życia naszej wspólnoty,  pięknych rozważań i medytacji, są w kolejnych numerach pomoce do dobrego przygotowania się do wielkopostnej spowiedzi, intencje Mszy św., które tu odprawiamy         i wiele innych. Można ją nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

  1. Dziś o godz. 14.00 Msza św. dla najmłodszych dzieci i ich rodziców.

     Modlitwa do św. Michała Archanioła: „ Święty Michale ……”

           

Back to top