Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

2Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 17.01.2016 r.

2 Niedziela Zwykła.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Myślą przewodnią i hasłem tego Tygodnia są słowa „Wezwani jesteśmy, by ogłaszać wielkie dzieła Pana” (1 P 2,9).  

            Smutną prawdą jest, że Jezusowy Kościół wciąż jest podzielony i rozdarty i że wciąż chrześcijanie nie spełnili modlitwy Chrystusa: „Ojcze spraw, aby byli jedno” – dlatego ten Tydzień, dlatego wezwanie do modlitwy, aby w naszym pokoleniu i na naszych oczach stał się cud jedności. Będzie w tym tygodniu w naszym mieście wiele nabożeństw ekumenicznych – zachęcamy do wzięcia w nich udziału. W tę modlitwę włączają się też nasi „ bracia odłączeni”. Program nabożeństw jest w gablocie.

           

  1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy świętych:

                        – we wtorek – św. Józefa, Sebastiana Pelczara, b-pa i prof. UJ,

                        – w czwartek – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę,

 

  1. W tym tygodniu swoje Święto obchodzą Babcie i Dziadkowie: z tej okazji przyjmijcie nasze życzenia: zdrowia, siły, wielu łask i błogosławieństwa Bożego. Niech Wasze serce, zawsze pełne troski, ciepła i miłości obdarowuje wnuków uśmiechem, dobrocią i radością. Niech za Waszą troskę o młode pokolenie otrzymacie od Boga Niebo a od nich wdzięczność i opiekę.

 

  1. Parafialne Koło Radia Maryja serdecznie zaprasza na modlitwę różańcową w najbliższą środę na godz. 17.30 w kościele, na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji Radia Maryja, ŚDM i naszej Ojczyzny. A po Mszy św. na spotkanie w Sali Klubu Seniora.

 

            5 . W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Odwiedzimy jeszcze rodziny mieszkające przy ul. Brodowicza, Beliny Prażmowskiego, Kasprowicza i blok 52 przy ul. Cieplińskiego.

            Gdyby ktoś był nieobecny w czasie planowej wizyty, lub przez przypadek lub zaniedbanie kogoś pominięto w czasie wizyty, bardzo prosimy, aby ci, którzy chcą przyjąć w domu błogosławieństwo kapłańskie na Nowy Rok – zgłosili telefonicznie lub osobiście w zakrystii czy kancelarii swój adres, by ustalić termin kolędy.

Szczególnie prosimy o to, nowe rodziny tu zamieszkałe czy młodzież, która planuje przyjęcie sakramentu małżeństwa, czy będzie chciała pełnić jakieś funkcje religijne. Pamiętajmy, że Parafianami jesteśmy przez fakt zamieszkania tu na terenie Parafii, bo jurysdykcję kościelną Księża mają tylko nad swoimi Parafianami. Możliwość odwiedzin i założenia swojej kartoteki parafialnej będzie w tym tygodniu w godzinach wieczornych.

 

NA KONIEC ZAWIERZMY MIŁOSIERDZIU BOŻEMU SIEBIE I MŁODZIEŻ CAŁEGO ŚWIATA:   (Akt zawierzenia ……)

 

 

 

 

Back to top