Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

31Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 30.10.2016 r.
31 Niedziela Zwykła

1. Dziś kończy się Tydzień Misyjny, ale nie kończy się nasza odpowiedzialność, za obecność Chrystusa wśród wszystkich narodów świata. Niech słowa: „ochrzczony to znaczy posłany” zapiszą się głęboko w naszej świadomości i każą nam nieustannie być misjonarzami w swych środowiskach.
Ostatnie nabożeństwo różańcowe w poniedziałek o godz. 17.30.
2. We wtorek w całym Kościele radosna Uroczystość Wszystkich Świętych, w której wspominamy tych wspaniałych ludzi. którzy z pomocą Łaski Bożej zwyciężyli na ziemi zło, grzech i szatana, a teraz są w niebie. To nie tylko ci znani, wyniesieni na ołtarze, ale cała rzesza ludzi cichych, pokornych, nieznanych światu. Przez udział we Mszy św. uczcijmy naszych Patronów, których imiona nosimy, a którzy zachęcają nas do chodzenia w życiu Bożymi drogami.
Msze św. we wtorek będą – jak w niedzielę. Przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30 zapraszamy na uroczyste Nieszpory za zmarłych. To piękne, liturgiczne nabożeństwo, przechowywane przez Kościół od wieków jest modlitwą całej wspólnoty Kościoła – włączmy się licznie w miarę możliwości, aby w ten sposób okazać naszą modlitewną pamięć przed Bogiem o naszych bliskich zmarłych.
3. W tych dniach odwiedzamy cmentarze – pamiętajmy, że są to miejsca poświęcone, że są to miejsca ciszy i medytacji. Nasza chrześcijańska miłość do zmarłych nakazuje przynieść im modlitewną pamięć i szacunek dla dobra, którego od nich zaznaliśmy. Pamiętajmy, że w tych dniach 1 i 2 listopada nawiedzając kościół można uzyskać odpust zupełny. W czasie nawiedzenia trzeba odmówić: Ojcze nasz, Wierzę, Chwała Ojcu i wypełnić inne warunki jak spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św. Tak samo w dniach od 1-8 listopada nawiedzając cmentarz.
4. Jeszcze dzisiaj i jutro przyjmujemy na Mszę św. gregoriańską, którą będziemy odprawiać za waszych zmarłych od Dnia Zadusznego do 1 grudnia codziennie o godz. 7.00 rano. Zapraszamy do udziału w tej Mszy św. i do przyjmowania codziennie Komunii św. – będzie to wielka pomoc dla nich, ale także ubogacenie naszego ducha!
Przyjmujemy także dziś i jutro po każdej Mszy św. w kancelarii i zakrystii na wypominki roczne, jednorazowe oraz na Mszę św. zbiorową, koncelebrowaną w Dzień Zaduszny o godz. 18.00.
5. Drugiego listopada w środę Dzień Zaduszny – Dzień Zmarłych, tych którzy oczyszczają się w czyścu. Msza św. jest najlepszą i najskuteczniejszą pomocą dla zmarłych, tak zaplanujmy ten dzień aby być w Dzień Zaduszny w kościele. Msze św. będą o godz. 7.00 (pierwsza gregorianka za zmarłych) o 8.00, o 17.00 (dla dzieci) i o 18.00 – koncelebrowana , zbiorowa za zmarłych, których podaliście nam do modlitwy.
6. W tym tygodniu: I Czwartek miesiąca – wielka modlitwa o powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Zapraszamy na godz. 17.00 na Godzinę Świętą.
4 listopada – w piątek – I Piątek miesiąca – Msze św. ku czci Bożego Serca będą o 7.00, 8.00, Msza św. w czasie Godziny Miłosierdzia czyli o 15.00, o 17.00 – dla dzieci, i o 18.00 – na tę Mszę św. zapraszamy młodzież, która w tym roku szkolnym ma przyjąć sakrament bierzmowania. Chorym zaniesiemy Komunię św. do domów w godz. przedpołudniowych a pozostałych chorych odwiedzimy w sobotę. Spowiedź pierwszopiątkowa: rano od 7.30 do 8.30 i po południu od 16.30 do 19.00.
7. W pierwszą sobotę miesiąca – 5 listopada – nabożeństwo wynagradzające o godz. 7.45, o 8.00 Msza św. w intencji „ O opiekę św. Jana Pawła II nad naszą Parafią” i po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i o 9.30 błogosławieństwo i zakończenie nabożeństwa.
8. W następną niedzielę będziemy świętować 16 rocznicę konsekracji naszego kościoła. Podziękujemy Bogu i ludziom za to, że możemy GO tutaj czcić i uwielbiać.
9. W bliskości Świąt, które przypominają nam o wieczności na zakończenie Mszy św. pomódlmy się o dobrą, szczęśliwą śmierć dla każdego z nas: Pod Twoją obronę …….

Back to top