Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

32Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 6.11.2016 r.
32 Niedziela Zwykła

1. Dziś i w każdą niedzielę listopada o godz. 17.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej za zmarłych, zwłaszcza tych, których wypominamy w wypominkach jednorazowych.
2. Imiona zmarłych z wypominków rocznych będziemy przedstawiać Bogu w każdą niedzielę: przed Mszą św. o godz. 8.00, przed godz. 9.30 i przed godz. 18.00. Otoczymy ich modlitwą całej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać, że pamiętacie o swoich zmarłych, krewnych i znajomych. Modlitwa jest jedyną pomocą jaką możemy okazać zmarłym.

3 W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy Świętych: – w czwartek św. Leona Wielkiego, papieża i dr Kościoła, w piątek – św. Marcina, biskupa, a w sobotę – św. Jozafata, biskupa i męczennika.
4. W piątek – 11 listopada obchodzimy wraz z Rodakami – Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. To Święto znów wzywa nas Polaków do troski o to co „Polskę stanowi”, do dbania o właściwy i prawdziwy obraz nas i naszej chrześcijańskiej Ojczyzny wobec innych narodów, a także do budowania jej na tym samym fundamencie, na którym od ponad tysiąca lat budowali ją nasi ojcowie. Opiece, zawsze o nas zatroskanej i gotowej pomagać Matce Najświętszej Królowej Polski zawierzamy dalsze losy naszej Ojczyzny. Uczynimy to w czasie Mszy św. w piątek o godz. 18.00, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.
5. Codziennie rano o godz. 7.00 odprawiamy Mszę św. gregoriańską za waszych bliskich zmarłych, zachęcamy do licznego udziału i przyjmowania w ich intencji Komunii św. Msza św. kończy się o 7.30 – można jeszcze zdążyć do pracy. Imiona zmarłych są wypisane w gablocie przykościelnej i kolejno odczytywane w czasie Mszy św.
6. W najbliższy wtorek zapraszamy na kolejny Krąg Biblijny na godz. 18.45. Tematem spotkania będą Słowa Jezusa „ Nie troszczcie się zbytnio o jutro” – porozmawiamy o pogrzebach chrześcijańskich.
7. Dokładnie 5 listopada przypada kolejna – już 16 – ta – rocznica konsekracji naszego kościoła. Świątynię naszą poświęcił Bogu śp. Ks. Kard. Franciszek Macharski 5 listopada 2000 czyli w Jubileuszowym Roku Chrześcijaństwa. Zdajemy sobie sprawę i widzimy jak wielkim darem dla mieszkańców Osiedla Oficerskiego był ten kościół. Ile dobra stało się udziałem wielu ludzi przez tę Parafię. Listę fundatorów i dobroczyńców przekażemy następnym pokoleniom! Trzeba Bogu i ludziom, którzy budowali tę świątynię modlitewnie podziękować – uczyńmy to w chwili adoracji ……

Back to top