Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

3Ndzwielk.

Ogłoszenia duszpasterskie – 10.04.2016 r.

  • Niedziela Wielkanocna

 

  1. Dziś kończy się Tydzień Miłosierdzia. Mamy nadzieję, że każdy z nas z tego Tygodnia niesie przed Tron Boga wiele uczynków bezinteresownej miłości i miłosierdzia.

Jezus , z całą mocą pozostawia nam przesłanie: byśmy zawsze o tym  pamiętali i  „byli miłosierni jak On jest miłosierny dla nas”  przez całe życie i na wiele sposobów.  Rozpalajmy w sobie tę  „iskrę”  i wyobraźnię miłosierdzia .

  1. Tydzień najbliższy jest w Kościele – 8 Tygodniem Biblijnym, który jest zachętą do głębszego poznania, wczytywania się   w Słowo Boże, zawarte w Księdze Życia. A wszystko po to, aby żyć Słowem Bożym na co dzień.
  2. 3. Następna niedziela w całym Kościele to Niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza – dzień wielkiej modlitwy Kościoła o powołania do służby Bogu w kapłaństwie i życiu zakonnym. Wśród tych modlitw niech nie braknie i tej intencji: „ o powołania do kapłaństwa młodych z naszej Parafii”.  Od początku istnienia naszej wspólnoty, został wyświęcony na kapłana tylko jeden nasz Parafianin! Nie tracimy ufności, że Chrystus Dobry Pasterz nas wysłucha i da powołanie młodym.
  3. We wtorek po Mszy św. wieczornej czyli o godz. 18.45 zapraszamy na kolejne spotkanie w Kręgu Biblijnym. W tym szczególnym Tygodniu , z Biblią w ręku spróbujemy się nauczyć sztuki słuchania. Spotkanie jest w Sali Klubu Seniora.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 będzie odprawiona dodatkowa Msza św. dla przedszkolaków i najmłodszych dzieci i ich rodziców. Zapraszamy.
  5. Dziś gościmy w naszym kościele i słuchamy kazań ks.dr Marka Leśniaka, pracownika naukowego UPJP II. Profesorowie UP na prośbę Ks. Kardynała chcą w ten sposób wspomóc dokończenie budowy Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach, przed przyjazdem Ojca św. Franciszka. Bóg zapłać za wasze dzisiejsze ofiary na ten cel.

 

MODLITWA W INTENCJI ŚWIATOWYCH  DNI MŁODZIEŻY ….

         

         

 

                   

 

 

 

 

Back to top