Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

4Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 31.01.2016 r.

IV Niedziela Zwykła.

 

 

  1. We wtorek 2 lutego w całym Kościele katolickim przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego czyli MB Gromnicznej. Gromnica – światło tego dnia jest przypomnieniem, że jedynym Światłem wskazującym drogę do zbawienia i do Domu Ojca jest Chrystus – Syn Boga Jedyny.

Dlatego w tym dniu, w Ewangelii usłyszymy słowa Symeona o Chrystusie, Który do końca świata będzie znakiem sprzeciwu wobec zła i ludzi, którzy żyją w ciemności grzechu.

A każdy z nas – uczniów Jezusa musi się liczyć z tym , że idąc za NIM stanie się obiektem sprzeciwu, drwin czy innych cierpień. To także jest wpisane w cenę naszego zbawienia! Niech światło poświęconej  świecy przypomina nam o tym!

Zapraszamy na Msze św. odprawiane w to Święto w naszym kościele: o godz.8.00, o 15.00 (w Godzinie Miłosierdzia), o 17.00 i o godz. 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcimy przyniesione przez was gromnice i świece.

Od kilku lat składka na tacę w tym dniu jest przeznaczona na Zakony Kontemplacyjne, które w bardzo wielu wypadkach borykają się z utrzymaniem klasztorów i domów, w których dniem i nocą modlą się za nas i za tych, którzy, już modlitwę zaniedbali. Kto może, niech w to Święto MB Gromnicznej okaże im pomoc. Bóg zapłać.

  1. W środę – w Liturgii wspominamy św. Błażeja, biskupa,

– w piątek – św. Agatę, dziewicę i męczennicę,

– a w sobotę –   wspomnienie męczenników: Pawła Miki i jego towarzyszy.

  1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca – zapraszamy na Godzinę Świętą o 17.00. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy Bogu dziękować za to, że jest z nami w Eucharystii i za to, że daje nam szafarzy tego Największego Sakramentu. Będzie to też modlitwa o nowe, święte i liczne powołania do kapłaństwa i służby zakonnej. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich, którzy są zatroskani o to, by nie brakło „robotników na żniwie Pańskim”.

W piątek najbliższy – Pierwszy Piątek Miesiąca. Msze św. będą o godz. 8.00, o 15.00 w czasie Godziny Miłosierdzia (tę Mszę św. sprawujemy w najpilniejszych i w najtrudniejszych sprawach waszego życia czy waszych bliźnich – takie intencje trzeba podać Księdzu), będą jeszcze dwie Msze św. o 17.00 i 18.00.   Spowiedź rano od 7.30 i po południu od 16.30. Chorym zaniesiemy Komunię św. do domów w godzinach rannych. Ks. Robert i Ks. Tomasz odwiedzają chorych w soboty.

Sobota najbliższa to Pierwsza Sobota miesiąca, dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu MB zniewag Jej wyrządzonych przez ludzi. Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające: o godz. 7.45 piętnastominutowe rozważanie, po nim na Mszę św. odprawianą w intencji – o opiekę św. JP II nad naszą Parafią i na adorację do 9.30.

  1. Na koniec – Matce B. polećmy nasze przeżywanie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia: Pod Twoją obronę …………..

 

Back to top