Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

5NdzW.Postu

Ogłoszenia duszpasterskie – 13.03.2016   r.

V Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Rekolekcje – to taki czas, w którym sam Bóg chce każdego z nas zatrzymać przy sobie i powiedzieć mu osobiście o najważniejszych sprawach, które w życiu trzeba przypilnować i naprawić. Żeby to usłyszeć, trzeba tu po prostu przyjść! Nauki rekolekcyjne będą w poniedziałek, wtorek i w środę o 8.00 i 18.00, poza tym nauki stanowe dla kobiet w poniedziałek o godz. 18.45 i dla mężczyzn – we wtorek też o godz. 18.45. Wszystkich Rodziców zapraszamy na naukę rekolekcyjną dziś po Mszy

     św. wieczornej ok. godz.19.00.

            Dziś nauki rekolekcyjne są na każdej Mszy św., na 14.30 zapraszamy chorych, staruszków, niepełnosprawnych, samotnych i dotkniętych jakąkolwiek chorobą – będzie okazja przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.

Gorzkie Żale o godz. 17.00.

            Dzieci i młodzież szkolna ma rekolekcje w ciągu dnia w wyznaczonych godzinach, na które przyprowadzą ich wychowawcy, którym już dziś dziękujemy za trud i dobrą wolę!

            Wtorek jest dniem spowiedzi – spowiadać będziemy rano od 7.00 – 9.00 i po południu od 16.00 do 20.00. Spowiedź dzieci i młodzieży – po naukach rekol.

W środę zakończenie rekolekcji – dla każdej grupy będzie odprawiona Msza św.

         Rekolekcje w tym roku prowadzi dla dorosłych Misjonarz – Oblat z Poznania O. Antoni Sowa a dla dzieci i młodzieży Ks. Paweł Mielnik – kapłan diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej.

        W środę na Mszach św. poprzez ofiarę złożoną na tacę okażemy swoją wdzięczność Rekolekcjonistom, za kapłańską misję, którą na chwałę Boga i dla naszego dobra spełnili.  Bóg zapłać!

            Zaplanujmy mądrze i roztropnie te dni, by nie brakło nam czasu na refleksję nad sobą i  na słuchanie Bożych Słów przemieniających nasze życie!

Rodzice , stwórzcie dzieciom i młodzieży odpowiednią atmosferę do tego w waszych domach.

  1. W piątek – zapraszamy na wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawianej o 8.30, 15.00, 17.00 – dla dzieci. Drogi Krzyżowej wieczorem nie będzie z tego powodu, że o godz. 18.00 Ks. Biskup Jan Zając będzie udzielał sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z klas trzecich gimnazjum. Polecamy tych młodych ludzi waszej serdecznej modlitwie.
  2. W sobotę 19 marca przyjdziemy z posługą sakramentalną do chorych w waszych domach. Zgłaszajcie adresy chorych, leżących i nie wychodzących z domu, nie pozwólcie aby ktokolwiek przeżywał Święta Wielkanocne bez sakramentów św. Z tą posługą przyjdziemy w sobotę w godz. od 9.00 – 11.00.
  3. Kosz na dary wielkanocne dla potrzebujących jest wystawiony tu w kościele i w pasażu – a przed kościołem nasz Caritas rozprowadza baranki na stół wielkanocny i palmy, by w przyszłą Niedzielę Palmową uczcić wjazd Jezusa do Jerozolimy.

Jak zwykle dzieci  zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę wykonaną osobiście z pomocą rodziców. Dzieci zapraszamy  na Mszę św. 10 min przed godz. 11.00. O tej godzinie gromadzimy się pod krzyżem misyjnym z palmami w ręku, by procesjonalnie wejść do kościoła, na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

Msza św. dla najmłodszych dzieci i ich rodziców będzie w następną niedzielę 20 marca o godz. 14.00. Niech dzieci na tę Mszę św. przyjdą do kościoła z palmami.

  1. Dziś od godz. 10.30 do 12.30 – dyżur Parafialnego Komitetu ŚDM. O wszystko, co jest związane ze Światowymi Dniami Młodzieży możecie zapytać w salce obok kościoła.
  2. W sobotę Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – wszystkim Solenizantom i Solenizantkom, a szczególnie Siostrom Józefitkom składamy serdeczne życzenia : opieki i troski św. Józefa , nad wszystkimi dobrymi dziełami, które dokonują się przez Jego pośrednictwo.

 

 

 

Back to top