Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

5Niedz zw.

Ogłoszenia duszpasterskie – 7.02.2016 r.

V Niedziela Zwykła

 

  1. Najbliższa środą to Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy zbawienny czas Wielkiego Postu. – Przyjmujemy popiół na swą głowę jako znak podjętej pokuty wobec Boga i ludzi. Msze św. w Środę Popielcową wraz z posypaniem głów popiołem będą o godz. 8.00, 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia, o 17.00,18.00 i 19.00.Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje katolików POST ŚCISŁY, czyli post od pokarmów mięsnych ograniczony do trzech posiłków dziennie. Ten post wyklucza także spożywanie napojów alkoholowych pod każdą postacią!

JAKO PRZYGOTOWANIEwe wtorek od godz. 15.00 do 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na osobiste spotkanie z Jezusem – aby ułożyć program duchowego życia w Wielkim Poście. Wygospodarujmy ten czas dla Boga i dla dobra własnej duszy. Zapraszamy: w najbliższy wtorek od godz. 15.00 – 18.00.

  1. Za trzy dni – Wielki Post – „to – jak mówi Ojciec św. Franciszek – czas „zwrotny” – zwrotny sprzyjający przemianie i nawróceniu każdego z nas; abyśmy porzucili zastawiane na nas pułapki, nawyki, zmęczenia i leniwego przyzwyczajenia.

Widzimy przecież, że przyzwyczajamy się do przemocy, do braci i sióstr, którzy śpią na ulicy i nie mają dachu nad głową, przyzwyczajamy się do życia w takim społeczeństwie, które twierdzi, że może obyć się bez Boga, w którym rodzice nie uczą już swych dzieci modlitwy i czynienia znaku krzyża. Ta obojętność na zachowania niechrześcijańskie usypia nasze serca. Trzeba się obudzić!”

W tym pomogą nam nabożeństwa:

  1. a) Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 8.30, 15.30 i 18.30, a Drogi Krzyżowe dla dzieci będą odprawiane o godz. 17.00.
  2. b) Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00,
  3. c) a rekolekcje wielkopostne będą od 5 Niedzieli Wielkiego Postu czyli od 13 – 16 marca.

Na czas Wielkiego Postu połóżmy Pismo św. w zasięgu wzroku, by było dostępne dla każdego . Odsuńmy od siebie rzeczy , a może nieraz i ludzi, którzy są dla nas okazją do grzechu. Postarajmy się zrozumieć jak wielkim dobrodziejstwem jest ten święty czas.

Rozpalmy w sobie na nowo ducha modlitwy.

  1. We wtorek po Mszy św. wieczornej kolejny „Krąg Biblijny” , a tematem będzie potrzeba roztropności w życiu chrześcijanina. Zapraszamy na chwile refleksji – we wtorek o 18,45, w Sali Klubu Seniora.
  2. Zapraszamy dziś , po Mszy św. wieczornej na „Medytacje słowno-muzyczne z Janem Pawłem II” Będą to fragmenty poezji Karola Wojtyły, przy akompaniamencie nastrojowej muzyki. Wykonane przez zawodowych artystów, mogą być okazją do ubogacenia swojego wnętrza. Zapraszamy.
  3. Na koniec Matce Bożej polećmy w modlitwie naszych Parafian uwikłanych w nałogi i  rodziny cierpiące z tego powodu: Pod Twoją obronę ……

         

 

 

Back to top