Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Boże Narodzenie

Ogłoszenia duszpasterskie – 25.12.2016 r.
BOŻE NARODZENIE

Zaszczyceni i uradowani przyjściem do nas Syna Bożego, ciesząc się Jego narodzeniem w naszych sercach – pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia:
Życzymy wszystkim, by blask Betlejemskiej Nocy zajaśniał na każdej ulicy, w każdym domu, mieszkaniu, rodzinie, a nade wszystko w każdym ludzkim sercu. Niech radość Bożych Słów: „Narodził się nam Zbawiciel” – brzmi długo i głęboko w naszych sercach i ogarnia całe nasze życie. A Błogosławieństwo, zdrowie i Boża opieka i pomoc, niech wam nieustannie towarzyszą. Zdrowych, ciepłych od Bożej Miłości Świąt życzymy Wam ze szczerego serca! Szczęść Boże!

A teraz jeszcze kilka ogłoszeń duszpasterskich:
1. Dziś Msze św. jak w niedzielę – przyjęta dziś z wiarą Komunia św. jest prawdziwym Bożym Narodzeniem w nas. Niech ta radość płynąca z czystego sumienia i przyjaźni z Bogiem promieniuje z nas na świat.
2. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana , pierwszego męczennika, Msze św. jak w niedzielę. Jutrzejsze wasze ofiary są przeznaczone na kształcenie kleryków i studentów świeckich na Papieskim Uniwersytecie św. Jana Pawła II w Krakowie. Profesorowie i studenci zapewniają o swojej wdzięczności i modlitwie za ofiarodawców.
3. Składamy dziś serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli za zorganizowanie Wigilii dla samotnych w ubiegłą niedzielę – ok. 80 osób skorzystało z tego dobrodziejstwa,
Podziękowania także za przygotowanie pięknego wystroju kościoła na Święta – choinek i szopki. A Siostrze Zakrystiance – za piękne przyozdabianie ołtarza i prezbiterium kwiatami w ciągu całego roku. Bóg zapłać!
4. Czas Bożego Narodzenia to okazja do złożenia odwiedzin Księdza – Duszpasterza w domach i rodzinach swoich Parafian. Wiemy, że przybyły do nas nowe, rodziny, nowi Parafianie, jeśli mają chęć przyjęcia Księdza w domu z modlitwą i błogosławieństwem na Nowy Rok, prosimy w najbliższych dniach zgłosić swój adres. Kolędę, czyli wizytę duszpasterską rozpoczniemy po Nowym Roku od dnia 2 stycznia. Programy kolędy są w wywieszone w gablotach przykościelnych i są podane na stronie internetowej Parafii. Dwa dni przed terminem kolędy ministranci lub lektorzy zawiadomią o przybliżonym terminie przyjścia Księdza.

Harmonogram wizyty duszpasterskiej – tutaj

Uroczyste błogosławieństwo …….

Back to top