Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

INdzWPostu

Ogłoszenia duszpasterskie – 14.02.2016 r.

 

I Niedziela Wielkiego Postu

 

 

  1. Wielki Post jest szansą, którą nam daje Kościół, abyśmy wrócili do wewnętrznej równowagi, która się nieraz w naszym życiu zachwiała. Tylko od nas samych zależy czy stworzymy ku temu odpowiednią atmosferę, w domu, w pracy czy w swoim sercu! Powrót do gorliwej modlitwy, do pojednania się z innymi, naprawienia szkód wyrządzonych, regularność praktyk religijnych – to trud, ale i wielka radość i satysfakcja. A czy to nie jest ważne, że Bóg tego chce – to jest Jego Miłość do nas!

         By to wszystko osiągnąć potrzebny jest   program pracy nad sobą a przede wszystkim pomoc Boża, o którą osobiście   zabiegajmy – przychodząc na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale , odprawiając rekolekcje wielkopostne oraz przez intensywne życie modlitewne. Nic się nie da zrobić bez jasnych, konkretnych postanowień, do których trzeba wracać cały Wielki Post. Wróćmy do codziennego wieczornego rachunku sumienia!

Chcemy przypomnieć, że największym wsparciem w pracy nad sobą jest przyjmowana często Komunia św. Postarajmy się przeżyć ten Wielki Post w stanie łaski uświęcającej. Szukajmy też mądrości w Piśmie św. w dobrej  książce i prasie katolickiej. Polecamy do czytania naszą gazetkę parafialną   „Na Skale”.

  1. Zapraszamy dziś i w inne niedziele Wielkiego Postu na godz. 17.00 na Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym. Udział w tym nabożeństwie jest i jeszcze długo pozostanie znakiem autentycznej troski o głębsze życie religijne!

Nam, dorosłym, powinno zależeć, by na tym nabożeństwie były z nami dzieci i młodzież!

  1. W czasie Wielkiego Postu pojawia się w kościołach skarbonka z napisem ”jałmużna postna”, a to w tym celu, by ci, którzy pragną złożyć jałmużnę, jako swój akt pokuty za grzechy, mogli ją tam umieścić. Jezus mówił, że „jałmużna gładzi wiele grzechów” – ofiary te są przeznaczone dla najuboższych.
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w naszym kościele w każdy piątek W. Postu o godzinach: 8.30,15.00, 17,00 – dla dzieci i oraz o godz. 18.30. Szczególnie polecamy i zapraszamy na to nabożeństwo w najbliższy piątek. Będzie to Droga Krzyżowa w wykonaniu zespołu muzycznego – przejmująca historia ostatniej Drogi Życia Jezusa pt. „Idziemy za Tobą”. Warto przeżyć i w taki właśnie sposób, to piękne nabożeństwo. W piątek najbliższy ok. godz. 18.30.
  3. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie formacyjne Zespołu Caritas i wszystkich chętnych do pomocy, biednym, niepełnosprawnym czy chorym. Spotkanie będzie w sali Klubu Seniora.
  4. W najbliższą niedzielę o godz. 14.00 będzie dodatkowa Msza św. dla dzieci przedszkolnych i dla ich rodziców.
  5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę o godz. 17.30 na Różaniec za Ojczyznę a po Mszy św. na spotkanie w Sali Klubu Seniora.
  6. Wszyscy, którzy nie mogli być w kościele w Środę Popielcową, a cenią sobie i rozumieją znak popiołu, niech po błogosławieństwie podejdą do ołtarza.
  7. Na koniec pomódlmy się o nawrócenie grzeszników zatwardziałych i Parafian, którzy utracili swą wiarę:

” O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż, szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego Miłosierdzia”.   Amen.

Back to top