Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ndzadw2

Ogłoszenia duszpasterskie – 4.12.2016 r.
II Niedziela Adwentu.

1.W czwartek w dniu 8 grudnia w całym Kościele obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Matka Boża objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli we Włoszech, w Montichiari w dniu 8 grudnia 1947 r. powiedziała: Życzę sobie, aby mnie czczono jako Maryję Różę Mistyczną, Matkę Kościoła. Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia. Pan, mój Boski Syn Jezus ukaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci. Ci, którzy nie mogą przyjść do kościoła, niech modlą się w domu. Jest moim życzeniem, aby Godzina Łaski była praktykowana na całym świecie. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.
Msze św. 8 grudnia będą w naszym kościele: o godz. 6.30 Roraty, o godz. 8.00, o 12.00 – Godzina Łaski, oraz o 15.00, 17.00 i 18.00. Zapraszamy.
2. Minął już tydzień naszej drogi adwentowej. Każdy dzień Adwentu rozpoczyna się o świcie Mszą św. ku czci naszej Matki Maryi zwaną Roratami o godz. 6.30.
Dziękujemy tym rodzicom którzy pomagają swym dzieciom, przez udział w Roratach, przeżyć to doświadczenie wiary i uczynić z ich obecności w kościele bezinteresowny dar miłości dla Jezusa. Pozostałym rodzicom „kładziemy na serce” to pytanie: czy w naszej rodzinie nie jest to możliwe? i … czy nie pozbawiamy swe dzieci czegoś ważnego i niepowtarzalnego? Niech pozostałe dzieci i młodzież dołączą do dzieci, które z lampionami w rękach przypominają nam o Świetle Boga, które na świat przyszło przez Dziecko. Roraty – przypomnijmy – codziennie o 6.30 – dzieci w niedzielę przychodzą na Mszę św. na godz. 11.00.
3. Wielkie Dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom dokonuje się przez ofiarę złożoną za świecę, którą zapalimy na stole wigilijnym. Nasz Caritas dziś przed kościołem czyni tę posługę dla dzieci. Na stolikach obok świec i opłatków są też puszki, do których można złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Tam nasi bracia i siostry w wielu krajach cierpią z powodu wiary w Jezusa Chrystusa. Bóg zapłać.
A kosz, do którego można złożyć żywność dla najuboższych naszych Parafian na Święta jest codziennie w zielonym pasażu i w kościele.
4. Jak co roku organizujemy wspólną Wigilię dla samotnych. W tym roku nasza Wigilia będzie w niedzielę 18 o godz. 15.00. Najpierw Msza św. w kościele a później Wieczerza Wigilijna , życzenia i wspólny śpiew kolęd w naszej sali widowiskowej.
5. Dziś w Liturgii Kościoła wspominamy św. Barbarę – Patronkę górników, pamiętamy w modlitwie o tych ludziach ciężkiej i niebezpiecznej pracy i o tych, którzy w ostatnich dniach zginęli pod ziemią na stanowisku pracy, we wtorek wspominamy św. Mikołaja, biskupa, Patrona ludzi dobrego serca, którzy serdecznie dzielą się z innymi tym co mają. W środę św. Ambrożego biskupa i dr Kościoła.
6. Jeszcze w tym tygodniu Siostry Józefitki przyniosą wam do domów opłatki na stół wigilijny. Siostry przynoszą wam Boży pokój a wy macie okazję zamienić parę dobrych, życzliwych słów z nimi. W imieniu Parafii Bóg zapłać za ofiary, które składacie na potrzeby ważnych działań duszpasterskich, które tu prowadzimy wraz z Siostrami.
7. Matce Bożej Niepokalanej polećmy rodziny spodziewające się dziecka i te, wytrwale i cierpliwie czekające na potomstwo: Pod Twoją obronę ……

Back to top