Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 29.05.2016

9 Niedziela Zwykła

1. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała – codziennie, po Mszy św. wieczornej idziemy z procesją z Najświętszym Sakramentem, ze śpiewem Litanii do Matki Bożej. To wszystko, poto, aby jeszcze bardziej uwierzyć w tak bliską obecność Boga i Jego Matki wśród nas. Zatem przez czas Oktawy nabożeństwo będzie w czasie procesji. Zapraszamy na procesję dzieci w białych strojach komunijnych, pomóżcie małym dziewczynkom znaleźć trochę płatków kwiatów, by mogły uczcić Jezusa, niech służba liturgiczna zmobilizuje się na te dni do swojej służby przy ołtarzu. Niech w nas wszystkich to przeżywanie Oktawy umocni wiarę.
2. We wtorek – Święto Nawiedzenia NMP.
3. Czwartek najbliższy jest Pierwszym czwartkiem miesiąca czerwca – o godz. 17.00 Godzina Święta – to nasza usilna modlitwa w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 18.00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała.
4. W tym tygodniu – w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego i także I Piątek miesiąca – Msze św. ku uczczeniu Bożego Serca będą: o godz. 8.00, 15.00, 17.00 i o godz. 18.00. Po każdej Mszy św. odmówimy Litanię do Serca Jezusowego i Akt Zawierzenia Bożemu Sercu wszystkich rodzin i nas samych. Spowiedź pierwszo-piątkowa , rano od 7.30 i po południu od 16.30. Chorym zaniesiemy Komunię św. do domów w godz. Rannych – w piątek i w sobotę.
5. W sobotę w Liturgii wspomnienie Najświętszego Serca NMP i Pierwsza Sobota miesiąca. Zapraszamy na 15-minutowe rozważanie na 7.45, na Mszę św. o godz. 8.00 odprawianej w intencji: o opiekę Jana Pawła II nad naszą Parafią i po Mszy św. na adorację i Różaniec zakończony uroczystym błogosławieństwem o godz. 9.30.
6. Instytut Królowej Jadwigi zaprasza na spotkanie nt. Czym by l chrzest Mieszka dla Polski. Spotkanie będzie w piątek o godz. 17.00 w naszej Sali widowiskowej. Zapraszamy.
7. Od 1 czerwca, przez cały miesiąc – po Mszach św. wieczornych będziemy odprawiać nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
8. Na zakończenie módlmy się do Matki Bożej o silną wiarę, która nadaje sens naszemu życiu: Pod Twoją obronę ……

Back to top