Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Wielkanoc

Ogłoszenia duszpasterskie –  27.03.2016  r.

WIELKANOC

 

Niech Zmartwychwstały Jezus, Który jest Źródłem i Dawcą Pokoju, Radości, Miłości,  Nadziei i Miłosierdzia  znajdzie wśród was takich, którzy tymi darami nie wzgardzą, ale  z największą czcią i radością je przyjmą. Niech to przyjęcie ubogaci was uświęci i przyniesie taką  nieodpartą chęć dzielenia się tymi darami z bliźnimi, by oni też  stali   się lepsi, bogatsi i radośniejsi. Nigdy nie traćmy nadziei, że dobro, miłość i prawda zwycięży – o czym przypomina i zapewnia nas  znów Zmartwychwstały Jezus.

           Niech zdrowie, radość, ludzka życzliwość i poczucie godności i  piękna  życia towarzyszą wam, nie tylko w te Święta, ale  nieustannie.  Szczęść Boże!

 

A oto kilka ogłoszeń duszpasterskich:

          Najpierw składamy  serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, dzięki którym godnie i  pobożnie przeżyliśmy   uroczystości Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać służbie liturgicznej (ministrantom,  lektorom i scholi) za gorliwą i pełną poświęcenia służbę przy ołtarzu i  tym, którzy zadbali o wystrój kościoła  i kwiaty (szczególnie Siostrze Zakrystiance)  A wam wszystkim, którzy uczestniczyliście w nabożeństwach Świętego  Triduum Paschalnego , za  wiarę i  pobożność.   Bóg zapłać!!

Szczególne podziękowanie dla tych, którzy na Święta podzielili się tym co mają z biedniejszymi od siebie. Wiele paczek żywnościowych zostało dostarczonych przez  nasz Caritas  do domów potrzebujących wraz  z życzeniami  od całej Parafii.  Bóg zapłać!

  1. Dziś Msze św. odprawiamy w tych godzinach jak w inne niedziele.

.

  1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy – Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w niedzielę – na Mszy o godz. 13.00 udzielimy chrztu św. dzieciom.

    Jutrzejsze ofiary składane przez was już tradycyjnie przesyłamy na  dla Papieskiego Uniwersytetu im. Jana Pawła II  w Krakowie.   Ta  Uczelnia to dzieło naszego Papieża i aby normalnie funkcjonować potrzebuje naszej pomocy. Bóg zapłać!

         

  1. Od Wielkiego Piątku codziennie po Mszy św. wieczornej odprawiamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego – program i intencje Nowenny podał sam Pan Jezus przez S. Faustynę.
  2.   Ta Nowenna ma nas duchowo przygotować do  ODPUSTU  PARAFIALNEGO który uroczyście obchodzimy w Święto Miłosierdzia Bożego. Uczcimy Jezusa Miłosiernego uczestnictwem we Mszy św. które odprawiać będziemy w godzinach jak w każdą niedzielę, oraz uzyskaniem odpustu zupełnego, który można ofiarować za siebie lub za zmarłego.  Suma odpustowa będzie o godz. 12.00!

   Wobec tego Mszy św. o godz. 13.00 nie będzie. Będzie natom, jak zawsze w Odpust,  Msza św. o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia. Tę  Mszę  św. odprawiają wszyscy kapłani pracujący w Parafii. Już dziś zapraszamy do świętowania Święta Miłosierdzia w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia.

 

Uroczyste błogosławieństwo ……

 

   

 

 

Back to top