Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Wniebowstąpienie

Ogłoszenia  duszpasterskie  – 8.05.2016  r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

 

 

1 .  Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zachęca, abyśmy podnieśli swe oczy w górę  i rozradowali się  przygotowanym nam miejscem w Domu  naszego Ojca w niebie.  Jezus mówi: „Idę przygotować wam miejsce” a to znaczy, że każdy je tam ma.  Największa mądrość człowieka na ziemi polega na tym, by  odnaleźć drogę tam prowadzącą i znaleźć Przewodnika, który pomoże tam dojść. Sam Bóg zadbał o to, byśmy tę drogę odnaleźli  i szczęśliwi przekroczyli bramy nieba.

  1. W miesiącu maju obierzmy za Przewodniczkę do nieba Matkę Bożą i w czasie nabożeństw majowych wypraszajmy dla siebie i bliskich tę  życiową mądrość. Nabożeństwa są codziuennie o godz. 17.30.  Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św., ich rodziców i innych Parafian.
  2. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu: jutro Liturgiczna Uroczystość  św. Stanisława BM, Patrona naszej Ojczyzny, – w piątek: Matki Bożej Fatimskiej, a w sobotę Święto św. Macieja, Apostoła.
  3. W przyszłą niedzielę – w Uroczystość Zesłania Ducha św. – w naszej Parafii będziemy przeżywać  Dzień Pierwszej Komunii św. dzieci z klas trzecich.  To wielkie Święto Eucharystii dla ok. 70  dzieci,  ich rodzin  ale i dla całej Parafii.  Umiłowanie Pana Jezusa w Eucharystii i  Komunii św. to największy  sekret udanego, szczęśliwego życia człowieka na ziemi. Życzymy i modlimy się o to by dzieci i  ich rodzice to zrozumieli. Rozpoczęcie   Uroczystości I Komunii św. będzie o godz. 10.30.

Także w najbliższą niedzielę 15 maja  na Mszy św. o godz. 13.00 dzieci z klas czwartych obchodzić będą   I Rocznicę swej I Komunii św.

  1. Dziś przez tradycyjną procesję z Katedry Wawelskiej na Skałkę łączymy się w modlitwie z  Episkopatem Polski i z całą Ojczyzną – o ład moralny i społeczny za przyczyną  św. Stanisława BM. To piękna  Tradycja, która od tylu lat podtrzymywała wiarę i ufność w Bogu naszych praojców. Na procesję zaprosił Pasterz naszej archidiecezji – wszsytkich

 

  1. Na zakończenie Mszy św. pomódlmy się wspólnie do Matki Jezusa, aby nie ustała wiara dzieci i ich rodzin: Pod Twoją obronę ……

 

Back to top