Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

WŚwiętych

Ogłoszenia duszpasterskie – 1.11.2016 r.
Uroczystość Wszystkich Świętych

1. Święci – Patronowie dnia dzisiejszego zapewniają nas, że normalną drogą życiową człowieka jest podążanie ku świętości, i że jest ono możliwe dzięki pomocy Łaski Bożej. Nie lękajmy się wchodzić codziennie na tę drogę wiodącą ku doskonałości. Być świętym to być prawym, ludzkim i odpowiedzialnym za swoje czyny człowiekiem, wypełniać solidnie swoje obowiązki stanu i powołania! Tego żąda od nas Chrystus! Dziś Msze św. są w takich godzinach jak w niedzielę – o godz. 17.30 zapraszamy na uroczyste nieszpory za zmarłych.
2. Jutro Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. będą jutro odprawiane o godz. 8.00, 15.00, o 17.00 i koncelebrowana Msza będzie o godz. 18.00. Jutro przez udział we Mszy św. i nawiedzenie kościoła lub kaplicy cmentarnej można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyścu cierpiące. Jutro każdy kapłan Kościoła katolickiego odprawia trzy Msze św. za zmarłych. A Msza św. o godz. 18.00 będzie koncelebrowaną odprawianą za waszych zmarłych, których imiona przedstawimy Bogu w modlitwie Kościoła.
Jeszcze dziś i jutro możecie imiona swoich zmarłych przedstawić, byśmy je włączyli do modlitwy .Można to uczynić w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
We wszystkie niedziele listopada o godz. 17.30 będzie Różaniec za waszych zmarłych, których, imiona podaliście do wypominków jednorazowych.
A od jutra codziennie przez 30 dni o godz. 7.00 rano będziemy odprawiać Msze św. gregoriańskie za waszych i naszych zmarłych. Zachęcamy do udziału w tych Eucharystiach i do tego, by był to udział pełny czyli z przyjęciem Komunii św.
3. Pierwszego i drugiego listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych: trzeba nawiedzić kościół i tu odmówić Ojcze nas, Wierzę w Boga …, Chwała Ojcu … oraz pomodlić się w intencjach Ojca św. będąc w stanie łaski uświęcającej wyrzekając się przywiązania do grzechu. Także codziennie do 8 listopada można uzyskać taki sam odpust nawiedzając cmentarz.
Pamiętajmy, że my chrześcijanie idziemy na cmentarz przede wszystkim z modlitwą skupieniem, medytacją i z religijnym szacunkiem dla tego miejsca i do tych, którzy tam spoczywają. . Niech nasze zachowanie na cmentarzu będzie tego świadectwem.
4. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca – zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 17.00, I Piątek miesiąca: Msze św. będą o 7.00, 8.00, 15.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź pierwszopiątkowa rano od 7.30 i po południu od 16.30 Komunię św. zanosimy z tej okazji chorym do ich domów , co miesiąc w piątek i w sobotę.
W tym tygodniu jest też I Sobota Miesiąca – zapraszamy do modlitwy w czasie nabożeństwo przebłagalnego o 7.45, na Mszę św. o 8.00 i na godzinną adorację i Różaniec. O 9.30 uroczyste błogosławieństwo.
5. W następną niedzielę w naszej Parafii obchodzić będziemy 16 rocznicę konsekracji naszego kościoła( było to dokładnie 5 listopada 2000 roku). BĘDZIEMY PRZED BOGIEM – NA ADORACJI WSPOMINAĆ TE PIĘKNE CHWILE I LUDZI, KTÓRZY TĘ ŚWIĄTYNIĘ WYBUDOWALI .
Uroczyste błogosławieństwo mszalne ……….

Back to top