Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

12Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 25.06.2017 r.
12 Niedziela Zwykła

1. Dzieci i młodzież zakończyły kolejny rok szkolny i katechetyczny. Jak co roku zorganizowaliśmy dla nich spowiedź oraz Mszę św. na zakończenie roku. Niewiele dzieci i młodzieży skorzystało z tego dobrodziejstwa. Nie szukamy winnych, odpowiedzialnych za to, ale sygnalizujemy rodzicom, że coś niedobrego się dzieje w tej dziedzinie życia. Prosimy dobrze zrozumieć nasz żal i troskę o Wasze dzieci. !

2. Prawdziwego wypoczynku duszy i ciała życzymy wszystkim Parafianom na rozpoczynający się okres wakacji i urlopów. Niech spotkanie z piękną przyrodą, z cudami życia, które nas otaczają, z innymi ludźmi, z architekturą i sztuką ubogaci każdego z was i zbliży do Pana Boga. Przypomnijmy: gdziekolwiek będziemy w czasie wakacji – nie zapominajcie o z zachowaniu Przykazań Bożych, niedzielnej Mszy św., modlitwy codziennej i czynów miłosierdzia i także o tym, że w tym świecie jesteśmy wszędzie uczniami Jezusa Chrystusa!!
3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy świętych:
– jutro wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana, który założył Zgromadzenie Sióstr św. Józefa zwanego Józefitkami. Siostra od lat pracują w naszej Parafii, w zakrystii, w kuchni św. S. Faustyny , w katechizacji i wśród chorych. Dziś składamy Siostrom serdeczne podziękowanie od całej Parafii.
– w środę wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika,
– w czwartek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu będą o godz. 8.00, 15.00, 17.00 i 18.00.
4. W piątek 30 czerwca zakończenie nabożeństw ku czci NSPJ, odprawimy je po Mszy św. wieczornej.
5. W sobotę 1 lipca – Pierwsza Sobota miesi,aca jest z Woli samej Matki Bożej i Kościoła dzień wynagrodzenia i przeproszenia za zniewagi wyrządzonej naszej Matce grzechami ludzi. Zapraszamy na 15 minutowe rozważanie – 7.45, potem na Mszę św. – „ o opiekę św. Jana Pawła II nad naszą Parafią”. A po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i różaniec. O 9.30 uroczyste błogosławieństwo. Na pewno wielu w tę wakacyjną sobotę może dla Matki Bożej poświęcić trochę więcej czasu – więc zapraszamy!

6. Na zakończenie: poprośmy Maryję o dobre, bezpieczne i ubogacające przeżycie urlopów i wakacji – dla wszystkich Parafian: Pod Twoją obronę ….

Back to top