Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

12Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 2.07.2017
13 Niedziela Zwykła

1. W niedzielę wakacyjną warto przypomnieć Prawo , ustanowione przez Boga – prawo do wypoczynku. Po ciężkiej, dobrze wykonanej pracy, człowiekowi należy się odpoczynek. Dlatego jest co tydzień niedziela, abyśmy oddali hołd i cześć Bogu i odpoczęli, dlatego są odpoczynki świąteczne i dlatego są wakacje. Niech zorganizowany, mądrze poukładany czas wolny przyniesie4 wszystkim pokój serca, odnowienie sił do pracy, ale i głębszą przyjaźń małżeńską i rodzinną.
Niech zachwyt nad dziełami Boga Stwórcy, harmonii i ładu w przyrodzie daje nam przekonanie, że także porządek w sercu człowieka, wymagany przez Chrystusa. jest nieodzowny dla piękna , szczęścia i wypoczynku człowieka.

2. W tym tygodniu, czwartek jest Pierwszym Czwartkiem miesiąca – dniem wielkiej modlitwy Kościoła za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy w czwartek na Godzinę Świętą o 17.00.

3. W najbliższy piątek – I Piątek miesiąca lipca – Msze św. ku czci Bożego Serca będą: o godz.8.00, 15.00 i o 18.00. Prosimy zgłaszać adresy chorych, którzy chcą, w I Piątki miesiąca, w wakacje przyjąć Komunię św. w domu. Spowiedź rano – od 7.30 i w godz. popołudniowych – od 17.00.
4. W tym tygodniu w Liturgii uczcimy świętych:
– w poniedziałek – św. Tomasza, Apostoła,
– we wtorek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w
Krakowie na Wawelu,
– w środę – bł. Marię, Teresę Ledóchowską, dziewicę,
– w sobotę – św. Jana z Dukli, kapłana,

5. Informujemy, że w czasie wakacji (od 1 lipca) –kancelaria będzie czynna tylko po południu: w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 16.30 do 17.30. Pilne sprawy będzie można załatwić także codziennie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00.\
6. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. będziemy gościć misjonarza z Tanzanii Ojca Paulina Franciszka Meusa, który przybliży nam misje, które tam od wielu lat prowadzi. Będzie to dla nas także okazja pomocy materialnej misjom. Bóg zapłać.
5. Na zakończenie – dziś z racji I Niedzieli miesiąca – nasze spotkanie z Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie ………….

Back to top