Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

17Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 30.07.2017 r.
17 Niedziela Zwykła

1. Kolejny tydzień wakacyjny, to wielka okazja, do pogłębienia swojej wiedzy o świecie, odwiedzin bliskich, dla których wciąż w ciągu roku mamy tak mało czasu, to okazja do odkrycia tych pokładów swojego serca, które są jeszcze nie uruchomione. Pamiętamy tu przed Bogiem w kościele o wypoczywających naszych Braciach i Siostrach, z którymi jesteśmy związani jedną wspólnotą parafialną.
2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:
– jutro – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana, Założyciela Księży Jezuitów,
– we wtorek – 1 sierpnia: św. Alfonsa, Marii Liguoriego, biskupa i dr Kościoła,
– w najbliższy czwartek przypada I Czwartek Miesiąca, jak wiemy , jest to dzień intensywnej modlitwy za kapłanów i o powołania do kapłaństwa i zakonne. Zapraszamy na Godzinę św. o godz. 17.00, gdzie przed wystawionym Najśw. Sakramentem będziemy prosić Pana Żniwa, aby posłał „robotników na swoje żniwo”.
– w piątek: wspomnienie św. Jana Vianeya, kapłana. Ten Święty Proboszcz patronuje wszystkim proboszczom katolickich Parafii.
W piątek przypada I Piątek miesiąca sierpnia – dzień czci NSPJ. Msze św. będą o godz. 8.00, 15.00 i 18.00, spowiadać będziemy rano od 7.30 i po południu od 17.00. Prosimy o zgłoszenie chorych, którzy pragną w domu przyjąć Komunię św. w I Piątek . Przyjdziemy do nich z sakramentami w godzinach rannych.
– a w sobotę najbliższą – I Sobota miesiąca sierpnia – zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające NMP na godz. 7.45, na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji : „o opiekę św. Jana Pawła II nad nami” i na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 9.30.
3. Chcemy dziś serdecznie podziękować za finansową pomoc dla jednej z naszych rodzin, którą dotknęło nieszczęście pożaru mieszkania. Szczerą i hojną dłonią ofiarowaliście na ten cel ok 6800,- zł. Niech wam Bóg to wynagrodzi.
4. Na wakacyjne dni polecamy do czytania prasę katolicką, którą można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.
Na koniec, nasze zmaganie o trzeźwość naszego narodu zawierzmy Jezusowi Miłosiernemu: …..

Back to top